Basf A1 25 03 24 Basf m1 25 03 24
Renginiai
Lietuviai arimo varžybose pagerino asmeninius rezultatus

Vilnius. Anglijoje vykusių 63-iųjų Pasaulio arimo varžybų nugalėtojais tapo škotai tėvas ir sūnus Mičelai. Lietuvos artojai parodė geresnius rezultatus nei praėjusiais metais. K. Genčius vartomųjų plūgų grupėje užėmė 16 vietą, A. Plerpa tradicinių plūgų grupėje užėmė 20-ą vietą.

Iš viso čempionate varžėsi 57 artojai iš 30 šalių. Toliausiai į varžybas teko vykti JAV, Kanados, Pietų Afrikos, Kenijos, Australijos bei Naujosios Zelandijos atstovams.

Renginio atidarymas vyko laikantis visų tradicijų, kad varžybos vyktų sklandžiai, kad artojų nepavestų plūgai - jie buvo pašventinti. Tuomet buvo pristatomi artojai ir iškilmingai pakeliamos kiekvienos šalies vėliavos.

Bioversija m7 2024 03 12

Lietuvai varžybose atstovavo daugkartiniai šalies arimo čempionai: kretingiškis Kazys Genčius, aręs vartomųjų plūgų grupėje, bei pakruojiškis Audrius Plerpa, aręs tradicinių plūgų grupėje. Pirmąją varžybų dieną artojai arė ražieną, antrąją - žalieną.

Geriausiai varžybose sekėsi Mičelų (Mitchell) šeimos atstovams Endriu vyresniajam ir Endriu jaunesniajam iš Forfaro (Škotija). Tėvas ir sūnus tapo pasaulio čempionais. Tai nebe pirma šeimos pergalė - vyresnysis Mičelas čempionu yra tapęs 5 kartus, o sūnus - 3 kartus. Jaunesniojo škoto, arusio tradicinių plūgų grupėje, artimiausi varžovai buvo iš Airijos bei Šiaurės Airijos. Didžiausia kova dėl pergalės vyko vartomųjų plūgų grupėje, kurioje vyresnysis Endriu vos vienu balu aplenkė Šiaurės Airijos varžovą.

Lietuvos artojai parodė geresnius rezultatus nei praėjusiais metais. K. Genčius vartomųjų plūgų grupėje užėmė 16 vietą iš 30 dalyvių, praėjusiais metais jis buvo 19-as. A. Plerpa tradicinių plūgų grupėje varžėsi su 27 varžovais, šiais metais jis taip pat pagerino savo asmeninius rezultatus - užėmė 20-ą vietą. Praėjusiais metais jis buvo 24-as.

Kitais metais geriausi pasaulio arimo meistrai plūgus surems Kenijoje vyksiančiose Pasaulio artojų varžybose. Lietuvai varžybose atstovaus Kazys Genčius bei Stanislovas Marcinkus.