Basf 22 09 27 + Dimedium 22 09 01 Dimedium 22 09 01 + Adama 22 09 05
Renginiai
Lietuva tarptautinėje parodoje ir vėl priminis apie save

Berlynas/Kaunas. Tarptautinėje maisto pramonės, žemės ūkio ir sodininkystės parodoje „Žalioji savaitė" Lietuva demonstruos tai, kuo visada garsėja ir didžiuojasi - natūraliais ekologiškais maisto produktais ir tautinio paveldo gaminiais. Šiandien prasidėjusi paroda Berlyne vyksta 82-ąjį kartą.

Populiarumo neprarandančioje parodoje „Žalioji savaitė" („Grüne Woche") šiemet dalyvauja per 1 650 dalyvių iš 66 pasaulio šalių. Paroda užima 118 tūkst. kv. m plotą. Pirmą kartą joje savo gaminius pristatys Kambodža, tačiau ir vėl nebus Rusijos, kuri dar 2015 m. buvo išsinuomojusi parodoje visą atskirą halę - didžiausią parodos plotą iš užsienio dalyvių. Parodos organizatoriai teigia, kad nuo 1926-ųjų, kai ji buvo surengta pirmą kartą, „Žaliojoje savaitėje" dalyvavo apie 87 tūkst. dalyvių iš 128 šalių ir joje apsilankė 32,4 mln. žmonių.

Šių metų parodos partnere pasirinkta Vengrija, kuri yra nuolatinė parodos dalyvė nuo 1972 m. ir šiemet dalyvauja 45-ąjį kartą. Jų šūkis parodoje: „Turtinga tradicijomis ir įvairove: Vengrija".

Bioversija 22 08 31

Vengrija - šių metų „Žaliosios savaitės" parodos partnerė (organizatorių „Messe Berlin“ nuotr.)


Kasmet „Žaliojoje savaitėje" rengiamas tarptautinis maisto ir žemės ūkio forumas. Šių metų tema „Žemės ūkis ir vanduo - raktas į pasaulio aprūpinimą maistu?". Diskusijoje, kaip įprasta, dalyvauja politikai, verslo lyderiai, pilietinės visuomenės, tarptautinių ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, mokslininkai bei ekspertai iš viso pasaulio.

Forumas „Žemės ūkis ir vanduo - raktas į pasaulio aprūpinimą maistu?" („Messe Berlin“ nuotr.)

Parodoje tradiciškai vyks įvairūs seminarai, forumai, konferencijos, kurių per savaitę numatoma apie 300. Lankytojai galės pamatyti didžiulę maisto produktų, gėrimų įvairovę, susipažinti su daržininkystės, sodininkystės reikmenimis, didžiuliai parodos plotai skirti gėlių paviljonui, gyvulininkystės ir žuvininkystės sektoriams.

Parodos gyvulininkystės paviljone („Messe Berlin“ nuotr.)

„Žalioji savaitė" – pirmas rimtas išbandymas ir naujajam Lietuvos žemės ūkio ministrui Broniui Markauskui, kuris atvyko į Berlyną su Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM), Seimo narių, socialinių partnerių delegacija. Ministro laukia daugybė susitikimų su Latvijos, Estijos, Vokietijos, Ukrainos, planuojami susitikimai su Brazilijos, Lenkijos  žemės ūkio ministrais, kitomis užsienio šalių delegacijomis. B. Markauskas dalyvaus ir forumo diskusijoje.

Pirmas susitikimas - su Indijos ministru

Parodos atidarymo išvakarėse ministras B. Markauskas susitiko su Indijos ministru Shri Radha Mohan Singh ir aptarė grūdinių kultūrų eksporto klausimus. Šiuo metu problemų dėl į Indiją eksportuojamų grūdų nekyla. Tačiau spręstina lieka žirnių eksporto problema, mat pagal Indijos fitosanitarinius reikalavimus jie turi būti fumiguoti metilo bromidu, o Europoje Komisija maistinių augalų apdorojimą metilo bromidu draudžia.

Preliminariais duomenimis, Lietuvos ūkio subjektai šiemet planuoja išvežti į Indiją apie 63 tūkst. tonų žirnių bei apie 60 tūkst. tonų kviečių.

Ministras Bronius Markauskas ir Shri Radha Mohan Singh aptarė grūdinių kultūrų eksporto klausimus (ŽŪM nuotr.)

Todėl Lietuvos ūkio subjektams kyla prekybos augaliniais produktais su Indija sunkumų.  Tiesa, Indija nurodo, kad augalinės kilmės produkcija galėtų būti apdorojama ir kitais alternatyviais augalų apsaugos produktais (fumigantais), jei būtų įrodytas jų efektyvumas ir tokio produkto naudojimą patvirtintų Indijos augalų apsaugos patarėjas.

Iš Lietuvos į Indiją 2015 m. eksportuota 95 tūkst. t žirnių, o 2016 m. - 171 tūkst. t ankštinių  augalų (iš jų 135 tūkst. t - žirnių, 36 tūkst. t pupų) ir 53 tūkst. t kviečių.

Lietuvai tai jau 15 paroda

Penkiolika metų šioje parodoje dalyvaujančios Lietuvos tikslas yra ne tik pristatyti savo gamintojus, bet ir parodyti, kad tai - moderni šalis, gerbianti savo tradicijas. Lietuvos stendas „Žaliojoje savaitėje" kaip ir pernai užima 170 kv. m, o mūsų šaliai atstovaus smulkieji gamintojai, pristatysiantys savo gaminius.

Produkciją pristatys ir 8 šalies įmonės, gaminančios tautinio paveldo sertifikatą turinčius ir ekologiškus maisto gaminius bei gėrimus. Visi stendo lankytojai ir vėl turės galimybę čia prisėsti prie tikro medžio stalų, pasiklausyti liaudiškos muzikos, o tradiciškai „Žaliojoje savaitėje" nacionalinę virtuvę pristatantis restoranas „Bernelių užeiga" parodos lankytojus kvies paskanauti lietuviškų patiekalų.

Nuolatinė parodos dalyvė ir savo nertais lino rūbais išsiskirianti Audronė Žilienė (Raseinių r.), prie savo gamybos ekologiškų mėsos gaminių jau pripratinusi ir vokiečius, Berlyne vėl pristatys šaltai rūkytus mėsos gaminius. Ūkininkai Žiliai pirmieji Lietuvoje savo ūkyje įrengė ES reikalavimus atitinkančią sertifikuotą skerdyklą ir mėsos perdirbimo cechą. Vokiečių lankytojai galės paragauti ir įsigyti lietuviško tradicinio skilandžio (jam suteikta ES Garantuoto tradicinio gaminio nuoroda, šis tautinio paveldo mėsos gaminys taip pat turi ekologiško gaminio sertifikatą), šalto rūkymo Kaziuko skilandinės ir kitų ekologiškų mėsos gaminių.

Audronė Žilienė - parodos senbuvė

Vokiečių lankytojai galės pragauti grybukų, kuriuos gamina „Juodupės baravykai". Pernai parodoje šios įmonės gaminiai, kuriais jau prekiaujama ir Vokietijoje, sulaukė daug ir lankytojų, ir vokiečių televizijų dėmesio. Laimutės Sadauskienės individuali įmonė (Rokiškio r.) vėl demonstruos šakočių kepimo procesą, UAB „Saimeta" patieks Daujėnų naminę duoną, sausainius grybukus ir Daujėnų duonos girą, įvertintus lietuviškosios tarptautinės parodos „AgroBalt" aukso medaliais.

Parodoje UAB „Apiterapijos centras" (Kaunas) atstovai lankytojus vaišins medaus ir žolelių arbatomis ir natūraliu medumi su vaistažolių ekstraktais. Į parodą Vokietijoje taip pat išvyko ne vienerius metų „Žaliojoje savaitėje" dalyvaujanti šeimos įmonė „Šušvės midus", gaminanti tradicinį, seniausią pasaulyje natūralios fermentacijos alkoholinį gėrimą - midų, taip pat UAB „Radviliškių kaimo kepykla", kurios gaminiai apdovanoti lietuviškų parodų medaliais ir diplomais, UAB „Gerovės prekyba". „Žaliosios savaitės" debiutantė šiemet bus A. Udrienės individuali įmonė, gaminanti kaimišką alų.

Stende tradiciškai bus įrengta ir nedidelė pagrindinių eksportuojamų maisto produktų ekspozicija: AB „Pieno žvaigždės", UAB „Marijampolės pieno konservai" eksponuos pieno produktus, UAB „Biovela", AB „Krekenavos agrofirma", ŽŪB „Delikatesas" - mėsos gaminius, UAB „Rūta" - saldainius.

ŽŪM informuoja, kad savo veiklą Berlyne garsins ir Lietuvos kaimo turizmo asociacija, lietuvių liaudies meno ir tautinio paveldo gaminius demonstruos ir amatus populiarins Lietuvos ūkininkių draugijos bei Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija. Danutė Tikužienė pristatys gintaro ir žalvario papuošalus, Ramutė Kraujalienė - medžio drožinius, keramiką, nertus tekstilės priedus, Agata Granicka - Vilniaus krašto verbas ir demonstruos jų rišimo techniką.

Paroda „Žalioji savaitė" tęsis iki sausio 29 dienos. Išsamiau apie parodą – kituose pranešimuose.

(„Messe Berlin“ nuotr.)

(„Messe Berlin“ nuotr.)

(„Messe Berlin“ nuotr.)

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos