Basf A1 12 09 23 Basf 2023 09 08 m1
Renginiai
Kukurūzų diena ir Lietuvos artojų varžybos – jau rytoj

Kėdainiai. Arimo šalininkai ir kukurūzų auginimo bei nuėmimo naujovėmis besidomintys žemdirbiai ketvirtadienį, rugsėjo 13 d. laukiami jungtiniame renginyje Liepose, Dotnuvos seniūnijoje. Čia vyks Lietuvos artojų varžybos ir Kukurūzų diena.

Renginį organizuoja Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba ir Dotnuvos eksperimentinis ūkis. Organizatorių įsitikinimu, dviejų renginių sujungimas į vieną padės taupyti žemdirbių laiką ir suteiks koncentruotų žemės ūkio gamybos žinių.

„Kadangi žemdirbiams visus metus darbų netrūksta, taip pat gausus ir įvairių žemdirbiškų renginių pasirinkimas, nusprendėme suorganizuoti koncentruotą ir išskirtinį renginį, kuriame įdomaus ir vertingo ras kiekvienas ūkininkas. Manome, kad sujungę du renginius lankytojams suteiksime daugiau naudingos informacijos, apimančios visą ciklą, vykstantį žemės ūkio gamybos procese: taisyklingą arimą, sėją, kukurūzų priežiūrą, pašarų ruošimą ir kt. Renginio laikas bus skirtas maksimaliai perteikti žinioms“, – teigia renginio organizatoriai.

Bioversija 23 09 01 m7

Visi žinome auksinę taisyklę, kad sėkmingo derliaus pagrindas – teisingas žemės dirbimas ir paruošimas sėjai. Bet ar visuomet pavyksta taisyklingai suarti laukus? Ar visada gerai paruošiama technika ir sureguliuojamas plūgas, išariama pirmoji, svarbiausia, arimo vaga? Tad dėl geriausio artojo titulo, nugalėtojų taurių ir galimybės atstovauti Lietuvai pasaulinėse varžybose, vyksiančiose JAV, varžysis patyrę ir jauni šalies artojai.

Su žinomais arimo meistrais, tokiais kaip Kazys Genčius, Audrius Plerpa, Stanislovas Marcinkus ar Antanas Duoblys (nuotr. viršuje pirmas) jėgas išbandys ir Joniškio žemės ūkio, Joniškėlio I. Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokyklų bei Kėdainių profesinio rengimo centro moksleiviai. Varžybose dalyvaus 16 dalyvių iš vienuolikos šalies rajonų, tarp jų – ir šeši nauji artojai, kurie varžybose dalyvauja pirmą kartą.

Šiemet varžysis 16 artojų iš vienuolikos šalies rajonų, devyni iš jų ars vartomais, septyni – tradiciniais plūgais

Ūkininkai, besidomintys naujomis kukurūzų veislėmis, jų auginimo bei priežiūros technologijomis, pašarų ruošimo ir gyvulių šėrimo tendencijomis, renginyje galės diskutuoti su mokslininkais, Konsultavimo tarnybos bei kitų įmonių specialistais. Kukurūzams skirtoje zonoje vyks mokslininkų, konsultantų ir ūkininkų patirties sklaidos seminaras, veislių apžiūra bei jų savybių pristatymai. Besidomintieji žemės ūkio technikos inovacijomis galės stebėti skirtingų žemės ūkio padargų demonstravimą – nuo išmanaus plūgo iki pašarų ruošimo kombainų.

Kukurūzų diena rengiama kas antrus metus

Konsultavimo tarnybos specialistai mobilioje gyvulininkystės laboratorijoje nemokamai ištirs pašarų ėminius ir suteiks vertingų konsultacijų. Tad organizatoriai primena, kad norintieji išsitirti ūkio pašarus, nepamirštų atsinešti jų ėminių!

Kadangi šiemet švenčiamas valstybės atkūrimo 100-metis, tai ir renginio organizatoriai kviečia visus Kukurūzų dienos ir Lietuvos artojų varžybų dalyvius kartu siekti Lietuvos rekordo ir įsitikinti, kad kiekviena detalė yra labai svarbi.

„Renginys truks visą dieną – nuo 10 iki 17 val., todėl lankytojams bus siūloma įvairių pramogų: apsilankyti kukurūzų labirinte, išbandyti galingų keturračių Test drive, bus ir edukacinių užsiėmimų. O kokia Kukurūzų diena be vaišių iš šių patiekalų degustacijos?“ – apie lankytojų laukiančias pramogas pasakoja organizatoriai.

Pirmoji Kukurūzų diena įvyko 2012 metais, šiemet ji organizuojama jau ketvirtą kartą. Respublikinėse artojų varžybose artojai jėgas išbando dvidešimt pirmąjį kartą.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14
  Bayer 2023 08 21

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kaip vertinate saugomų teritorijų žemėlapius?
  Visos apklausos