Konsultanto dieną pagerbti geriausieji ūkininkų pagalbininkai
2012-09-10

Akademija (Kėdainių r.), rugsėjo 10 d. Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT) tęsia gražią tradiciją - „Konsultanto dienos" šventėje pagerbia geriausius konsultantus, specialistus ir rajonų biurus. Ištikimiems žemdirbių pagalbininkams tai yra ir galimybė pabūti kartu, pabendrauti, pasidalinti žiniomis.

Lietingas penktadienis netrukdė savo švente džiaugtis iš visos Lietuvos į Konsultavimo tarnybos būstinę Akademijoje sugužėjusiems LŽŪKT biurų darbuotojams ir jų pasveikinti atvykusiems svečiams iš Lietuvos žemės ūkio ministerijos (ŽŪM), Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos (LŽŪBA), Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) ir bendrovės „Dotnuvos projektai".

„Žemės ūkis nestovi vietoje, kasmet įsigyjama žemės ūkio technikos ir modernių įrengimų beveik už 900 milijonų litų. Tai rodo, kad mūsų klientai tobulėja, o mums, Konsultavimo tarnybos darbuotojams, reikia rasti atsaką ir mažam, ir dideliam ūkiui, ir vidutiniokui, - pradėdamas šventę kalbėjo LŽŪKT direktorius dr. Edvardas Makelis. - Pasaulis atvertė precizinio ūkininkavimo puslapį, į ūkius ateina informacinės technologijos. Neatsitiktinai duris atvėrė mūsų naujasis Žemės ūkio mokslo, mokymo ir konsultavimo informacinių technologijų centras, kuriame žinias galės tobulinti ir žemės ūkio specialistai, ir ūkininkai. Mūsų misija - padėti visiems ūkininkams, kad jie sėkmingai dirbtų žemę, todėl mes privalome neatsilikti nuo naujovių. Tad jūsų šventės dieną ir linkiu naujų idėjų, kūrybingo požiūrio ir sėkmės kasdienėje veikloje."

Linas Agro 20 08 03

Paskelbiant laureatus, kolegos džiaugsmo šūksniais ir ovacijomis palydėdavo savo bendradarbius, tarsi draugiškai varžydamiesi, kuris Konsultavimo tarnybos skyrius ar rajono biuras labiau palaiko saviškius. Draugišką šventės atmosferą dar labiau sustiprino visų dalyvių - daugiau kaip 300 konsultantų ir specialistų - kartu atliktas Žemės ūkio konsultavimo tarnybos himnas. Jis baigiamas prasmingais žodžiais: „Žemdirbiams mes tiesim savo ranką, nes mūsų misija - gyvuot dėl jų."

Geriausiojo 2011 m. konsultanto rinkimuose net du laureatai yra iš Kauno r. biuro - augalininkystės Metų konsultantu išrinktas Paulius Paulauskis, o gyvulininkystės - Jadvyga Ditkevičienė (nuotr. viršuje). Ekonomikos geriausiąja konsultante pripažinta Vilija Ševčenkienė (Vilkaviškio r. LŽŪKT biuras), ūkio apskaitos - Genė Rolienė (Ignalinos r. LŽŪKT biuras) ir Žydrūnė Stočkienė (Vilkaviškio r. LŽŪKT biuras), o Metų inžinieriaus-konsultanto vardas atiteko Gintautui Narmontui (Plungės r. LŽŪKT biuras).

2011-ųjų Konsultavimo tarnybos Metų biurais pagal ekonomines zonas pripažinti Vilkaviškio r. (vadovė Vilija Ševčenkienė), Jurbarko r. (vadovė Kristina Gakienė), Jonavos r. (vadovė Asta Gaižauskienė) ir Utenos r. (vadovas Kazimieras Keraitis) biurai.

„Konsultanto dieną" pagerbti ir geriausieji Konsultavimo tarnybos specialistai bei skyrių vadovai. Rinkdami geriausius specialistus ir skyrių vadovus, kolegos atsižvelgė į pretendentų profesines žinias, patikimumą, atsakomybę, darbo kokybę, iniciatyvumą ir panašiai.

Metų specialiste pripažinta Augalininkystės skyriaus specialistė Kristina Narvidienė, aplenkusi antroje vietoje likusią Jolantą Rimkevičienę iš Marketingo skyriaus ir trečiąją vietą užėmusią Liną Minkevičienę iš Ūkio apskaitos skyriaus.

Metų skyriaus vadovų trejetas išsirikiavo taip: Ilma Rimkevičienė (IT skyrius), Dijana Ruzgienė (Augalininkystės skyrius) ir Zita Sinickienė (Ūkio apskaitos skyrius).

IT skyrius išrinktas ir geriausiuoju 2011 m. LŽŪKT Metų skyriumi. Antrąją vietą užėmė Augalininkystės skyrius, trečiąją - Ūkio apskaitos skyrius.

Simbolinė konsultanto įšventinimo ceremonija buvo surengta naujiems LŽŪKT darbuotojams - tarnybos gretas papildė būrys gražaus jaunimo. Paskui E. Makelį kartojant Konsultanto priesaikos žodžius jiems teko prisiekti nesavanaudiškai ir sąžiningai tarnauti žemdirbiams ir už jokius aukso kalnus neiškeisti Konsultavimo tarnybos.

„Konsultanto dienos" šventę baigė grupės „Pelenai" ir Česlovo Gabalio koncertas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip sekasi derliaus nuėmimas jūsų ūkyje?
Orai