Kombainų varžytuvėse - pamokos ūkininkams
2016-10-17

Babtai (Kauno r.). Prasidėjus cukrinių runkelių kasimui, ūkininkai rinkosi į runkelių kombainų kasimo varžytuves, kurios trečią kartą iš eilės vyko Kauno rajono ūkininkų Staliūnų šeimos ūkio valdose.

Varžėsi trijų skirtingų firmų kombainai: vokiški „Ropa“, „Holmer“ ir olandiškas „Vervaet“. Praėjusių metų nugalėtojo „Grimme" atstovai šįkart į varžytuves neatvyko.

Pasak bendrovės „Nordic Sugar Kėdainiai" žemės ūkio direktoriaus Sauliaus Mozerio, ši firma keičia kombainų konstrukcijas, tad ateityje bus pristatyta atnaujinta technika: „Matyt, kitąmet turėsime modernią naujieną."

KWS 21 07 01 mob

Bendrovės „Nordic Sugar Kėdainiai" žemės ūkio direktorius Saulius Mozeris (centre) džiaugėsi, kad šis renginys nepraranda populiarumo

Kombainai į varžytuves atkeliavo iš laukų, kur jau nuo rugsėjo kasa runkelius. Derliaus dorojimas priklauso nuo daugelio veiksnių - ne tik nuo kombaino galimybių bei paruošimo, bet ir nuo runkelių, žemės, kombainininko gebėjimų. Tad šįmet renginyje kombainų operatoriai buvo mokomi dirbti našiau ir kokybiškiau. Patyrę specialistai negailėjo patarimų, kaip maksimaliai išnaudoti techniką.

Žemdirbiams svarbu aptarnavimas

Bendrovės „Nordic Sugar Kėdainiai" žemės ūkio direktoriaus S. Mozerio teigimu, bent jau įmonės partnerių laukuose dažniausiai galima sutikti „Ropa" ir „Holmer" kombainus. „Šių dviejų kombainų atstovai patikimai aptarnauja techniką, o tai žemdirbiams labai svarbu. Geras servisas yra vienas lemiamų faktorių perkant žemės ūkio techniką. Juk ūkininkams svarbu, kad darbymetį sugedus technikai ji būtų laiku sutvarkyta", - sakė  S. Mozeris.

Šiųmetėse varžytuvėse patyrę konsultantai patarė, kaip užauginti geresnį runkelių derlių. Nemažai dėmesio teko diskusijoms apie sėjomainą. Ne vienas specialistas minėjo, kad optimaliausią derlių galima užauginti ne dažniau kaip kas ketveri metai cukrinius runkelius auginant tuose pačiuose laukuose.

Aštuntųjų cukrinių runkelių kasimo varžytuvių nugalėtoju tapo vokiškas kombainas „Ropa"

Suskaičiavus vertintojų atsiliepimus, paaiškėjo, kad šįkart geriausiojo kombaino laurai teko vokiečių „Ropai". Jis nuvainikavo dvejus metus iki tol geriausiu buvusį, bet šįkart iš kovos pasitraukusį „Grimme" kombainą

Derlius - ne rekordinis

Kooperatyvo „Kėdainių krašto cukriniai runkeliai" valdybos pirmininkas Algis Šleževičius sakė, jog šįmet gamta nors ir mažiau pateikė staigmenų negu praėjusiais metais, tačiau nebuvo labai palanki runkelių augintojams: „Nuotaikos tikrai nėra prastos. Šįmet kasame runkelių daugiau negu pernai. O ir cukringumas džiugina. Panašu, kad vidutinis derlius bus apie 65 tonas iš hektaro. Dabar cukringumas svyruoja tarp 17,5 ir 18 procentų. Tai yra gerokai daugiau už bazinį 16 procentų. Šįmet viena iš problemų buvo piktžolės. Tačiau tie augintojai, kurie laiku su piktžolėmis sudorojo ir neleido joms išvešėti, užaugino nemažus ir saldžius runkelius."

Į varžytuves susirinkę žemdirbiai sakė, kad jiems svarbu ne tik pamatyti technikos naujoves, bet ir pabendrauti bei pasidalyti patirtimi. Kėdainietis ūkininkas Jonas Misevičius augina apie 90 ha cukrinių runkelių: „Kitąmet planuoju auginti gerokai daugiau runkelių. Savo ūkyje turiu seną kombainą „Tim", tačiau matau, kad jis nepajėgs sudoroti didesnių plotų. Į varžytuves atvykau pasidomėti, kokiu nauju kombainu galėčiau pakeisti savo senuką. Manęs negąsdina, kad kitąmet keisis sutartys su fabriku. Manau, kad tikrai nenutiks taip, kad reikėtų dirbti nuostolingai. Šįmet derlius auga gana neprastas. Iš vieno lauko kasėme net iki 90 t/ha 17 proc. cukringumo runkelių. Kitas laukas atrodo prasčiau, tad bendrą rezultatą matysime, kai baigsime kasti visus cukrinius."

Ūkininkas Jonas Misevičius planuoja plėsti runkelių auginimą, tad žvalgėsi naujo kasimo kombaino

Cukraus fabriko vadovai džiaugėsi, kad runkelių perdirbimas įsibėgėjo ir po kelių nedidelių nesklandumų pastarosiomis dienomis vietoje planuotų 6200 tonų pavyksta perdirbti po 7000 tonų runkelių.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar jus tenkina šio sezono kviečių ir rapsų supirkimo kainos?
Orai