Kelmės verslo dienose apdovanoti geriausieji
2013-11-18

Kelmė. Visą savaitę Kelmėje vyko seminarai, paskaitos, diskusijos, kuriose gvildentos vietos verslo problemos, o baigiamojoje konferencijoje kalbėta apie verslo strategijas ir konkurenciją. Savaitės renginiuose dalyvavo verslininkai, valdžios atstovai, žemdirbiai, bankininkai, moksleiviai.

Metų įmone šiųmetinėse Kelmės verslo dienose pripažinta P. Račkausko „Agrotech", teikianti statybos paslaugas, eksploatuojanti žvyro karjerą, turinti degalinę ir poilsio bazę Tytuvėnuose. „Agrotech" įmonėje dirba apie 100 darbuotojų. Įmonei atiteko dar dvi nominacijos: Kelmės seniūnijos - už naujų darbo vietų steigimą, ir Vaiguvos seniūnijos - už investicijas ir kultūros paveldo atgaivinimą (įmonė prikėlė Pakėvio dvarą).

LYTAGRA 19 07 04 mob

Kelmiškio verslininko Petro Račkausko „Agrotech“ tapo „Metų įmone“

Už verslo plėtrą nominaciją pelnė Kelmėje įsikūrusi Anelės Valčiukienės karšykla, šiemet atidariusi antrąjį cechą.

Šiemet  naują cechą atidariusioje Anelės Valčiukienės karšykloje papildomai įdarbinta 16 žmonių

Neliko nepastebėtas ir Pakražantyje įsikūręs žemės ūkio kooperatyvas „Pakražantis". Povilo Žilinsko įkurtas kooperatyvas surenka iš ūkininkų pieną ir parduoda perdirbimo įmonėms. Jam skirta nominacija „Už sėkmingą kooperacijos plėtojimą".

Iš viso nominuota 11 Kelmės rajono įmonių, užsiimančių gamyba, plėtojančių automobilių remonto, turizmo, prekybos, viešojo maitinimo verslą.

Į baigiamąją konferenciją „Strateginis verslo vystymasis: kaip konkuruosime rytoj?" Kražių M. K. Sarbievijaus kultūros centre susirinko daugiau kaip pusantro šimto svečių, tarp jų ūkio ministras Evaldas Gustas, teisingumo ministras Juozas Bernatonis, Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė, keletas Seimo narių, Verslo darbdavių konfederacijos, įvairių savivaldybių, bankų atstovai.

Verslo dienose dalyvavo ir verslo įmones lankė Austrijos ūkininkų ir verslininkų delegacija, Švedijos Ostra Goinge savivaldybės delegacija.

Verslo savaitės metu surengtas seminaras jaunimui, kuris dalyvavo anksčiau paskelbtame verslo idėjų konkurse. Moksleiviai pateikė savo verslo planus, kuriuos peržiūrėjo ir įvertino komisija.

Kelmės turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Vilija Virbickė (pirmoji iš dešinės) ir Verslininkų asociacijos vadovas Idelfonsas Petkevičius(kairėje) apdovanojo Liolių pagrindinės mokyklos mokines Inesą Nekrašaitę (viduryje iš dešinės) ir Laurą Vereikytę už idėją Kelmėje pastatyti linų fabriką

Buvo apdovanoti visi idėjų autoriai. Įdomiausiais projektais pripažinta mobilios parduotuvės - vaistinės idėja (autoriai Laura Šiušytė ir Justinas Vaigauskis - Vaiguvos V. Šimkaus vidurinės mokyklos moksleiviai), apželdinimo paslaugų įmonė, kurią pasiūlė Kelmės J. Graičiūno gimnazijos mokiniai Mindaugas Šatkauskas ir Ervinas Marengolcas.

Jaunimas klausėsi „Verslios Lietuvos" atstovų patarimų apie verslo galimybes ir jo pradžią.

Kelmės rajone gyvuoja apie 600 įmonių. Per praėjusius metus užregistruota 30 naujų įmonių.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai