Kėdainių krašto ūkininkų sąjungai vadovauja tie patys ūkininkai
2012-02-13

Kėdainiai, vasario 13 d. Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos nariai penktadienį rinkosi į visuotinį ataskaitinį-rinkiminį susirinkimą. Žemdirbiškas aktualijas aptarę apie devyniasdešimt ūkininkų - tai maždaug du trečdaliai sąjungos narių - rinko pirmininką. Juo beveik vienbalsiai dar vienai kadencijai buvo perrinktas ūkininkas Virmantas Ivanauskas.

Pasak Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininko Virmanto Ivanausko, pastaruoju metu jų organizacija išlaiko stabilų skaičių - kaip ir pernai, taip ir šįmet ją sudaro pusantro šimto ūkininkų. Sąjunga vienija ne tik stambius, bet ir smulkius ūkininkus. Vienų valdos keli šimtai hektarų, kitų ir dešimties nesiekia. Sąjungos narių ūkių vidurkis balansuoja ties 200 hektarų.

„Į savo organizaciją priimame visus ūkininkus, kurie yra iniciatyvūs ir nori bendrai spręsti aktualiausias problemas, o juk jų dirbantiesiems žemės ūkyje niekada netrūksta. Bene svarbiausias dalykas dabar - pradėti tartis, kaip teks gyventi nuo 2013-ųjų metų, kai Lietuvos žemdirbiai nebegaus Europos Sąjungos paramos įvairiems ūkių modernizavimo projektams. Be t, turime daug dirbti, kad išsireikalautume kuo didesnių išmokų iš Europos Sąjungos", - sakė V. Ivanauskas.

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas kėdainietis Jonas Talmantas neslėpė, kad derybos su atsakingais Europos Sąjungos pareigūnais vyksta intensyviai, tačiau kaip jos baigsis, dar nežinia.

„Niekam ne paslaptis, kad mes siekiame lygybės. Europos Sąjungos senbuvės narės nori, kad nuo kitų metų mes gautume gerokai mažesnes išmokas už dirbamą žemę negu naujokės, tarp kurių pakliūvame ir mes, Lietuvos žemdirbiai. Mūsų tikslas pasiekti 100 procentų išmokų ribą, tai sudarytų 266 eurus už vieną hektarą, tačiau turime ir programą minimum - 80 procentų arba 214 eurų/ha. Dabar mūsų išmokos sudaro tik 370 litų/ha. Taigi, esame gerokai skriaudžiami. Manau, kad aktyviai diskutuodami ir turėdami svarius argumentus savo tikslų galime pasiekti", - kraštiečiams sakė J. Talmantas.

Naudingos informacijos kėdainiečiai išgirdo iš Nacionalinės žemės tarnybos direktoriaus Vito Lopinio pasisakymo. Jis informavo apie prasidedančius rezervinių miškų pardavimo aukcionus bei priminė valstybinės žemės įsigijimo tvarką. Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktoriaus pavaduotoja Saulius Cironka žemdirbiams pristatė konsultantų teikiamas paslaugas ir pakvietė ūkininkus naudotis tiek technologinėmis, tiek buhalterinėmis - ekonominėmis paslaugomis. Kėdainių krašto ūkininkai išklausė aktualias naujienas apie pasikeitimus mokesčių ir socialinio draudimo srityse bei patarimus, kaip tvarkyti atliekas savo ūkiuose.

Susirinkime išklausyta sąjungos pirmininko Virmanto Ivanausko ataskaita bei tartasi apie tradicinių renginių organizavimą. Susibūrimo pabaigoje vyko Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininko rinkimai. Juo vienbalsiai išrinktas iki šiol sąjungai puikiai vadovavęs Virmantas Ivanauskas. Jo pavaduotojas taip pat nepasikeitė - atsakingos pareigos ir vėl patikėtos ažytėniškiui Šarūnui Šiušei.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokius naujos valdžios sprendimus prognozuojate žemės ūkio srityje?
Orai