Ką pasėsi... ant sniego
2013-04-02

Akademija (Kauno r.) Balandžio 4-6 d. Aleksandro Stulginskio universitete rengiama aštuonioliktoji Tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2013". Šiemet ji išskirtinė pirmiausia tuo, kad pirmą kartą per devynerius pastaruosius metus vyks ant sniego.

Pasak rengėjų, parodos plotas - 2,2 ha - nesikeičia, keičiasi tik dalyvių koncentracija jame. Šiųmetinėje parodoje dalyvaus 313 firmų, įstaigų, organizacijų, apie 400 smulkiųjų augintojų, gamintojų, amatininkų.

Žemės ūkio technikos ekspozicijai paruoštas 30,2 tūkst. kv. m. asfaltuotos dangos plotas. Mokslo ir valdžios įstaigos, organizacijos ir kitas įvairias paslaugas bei smulkesnius produktus žemės ūkiui pristatančios firmos įsikurs paviljonuose. Kadangi norinčių turėti ekspozicijas po stogu buvo gerokai daugiau nei stacionariame paviljone yra vietos, papildomai pastatytas laikinas 1 tūkst. kv. m. paviljonas.

Dojus agro 19 09 10

„Kilimus jame patiesėme, tačiau nuo jų - nešilčiau. Sukame galvas, kaip paviljoną apšildyti", - rūpesčiais dalijosi Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko Parodų organizavimo centro vadovė Birutė Steikūnienė. Beje, vietų minėtame paviljone nebeliko jau pirmąją registracijos dieną - spalio 25-ąją.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktoriaus pavaduotojas Saulius Cironka (nuotraukoje – centre) informavo, kad šiemet žemdirbiams parodoje bus pristatomas projekto e-GEBA Gyvulininkystės modulis. Mokslo, studijų ir verslo centro „Nemuno slėnis"  asociacijos direktorius prof. Albinas Kusta (nuotr. – dešinėje) kvietė aplankyti ekspoziciją „Nuo amato iki stalo", o parodos Eksponatų vertinimo komisijos pirmininkas, ASU Mokslo skyriaus vedėjas prof. Egidijus Šarauskis (nuotr. – kairėje) supažindino su komisijos sprendimo rezultatais

Naujausias technologijas parodoje pristatys fermų įrangą ir produktus gyvulininkystei siūlančios firmos. Gausios bus vandentvarkos ir šilumos ūkio įrangos, trąšų ir augalų apsaugos priemonių, daržininkystės, sodininkystės ir gėlininkystės ekspozicijos.

„Žemės ūkis sparčiai modernėja, tai liudija ir parodoje demonstruojama technika. Dėl oro nesiskundžiame, Dievulis sudarė sąlygas ūkininkams atvažiuoti ir pasidomėti naujovėmis, vietoj to, kad laukuose dirbtų", - optimistiškai spaudos konferencijoje buvo nusiteikęs ASU rektorius prof. Antanas Mazilauskas.

Parodos rengėjai paprašė vienos bendrovės suskaičiuoti, kiek eksponatų ji atsivežė į „Ką pasėsi... 2013" ir kokia jų vertė. „Tai nėra didžiausia žemės ūkio technikos bendrovė. Parodos lankytojams ir dalyviams ji demonstruos 70 eksponatų, kurių vertė 10 mln. Lt be pridėtinės vertės mokesčio", - teigė B. Steikūnienė.

Penktadalis „Ką pasėsi... 2013" dalyvių - naujokai. Šiemet parodoje dalyvauti norą pareiškė itin daug statybų paslaugas teikiančių bendrovių. Dvylika firmų atvyks iš užsienio - Lenkijos, Danijos, Latvijos, Italijos, Rusijos. Paroda „Ką pasėsi... 2013" domisi ir lankytojai iš kaimyninių šalių - Baltarusijos, Ukrainos, Lenkijos, Latvijos.

Šiemet mažiau vietos parodoje skirta sodinukams ir kaimo amatams, o parodos lankytojų patogumui visas tris dienas nuo prekybos centro „Mega" į parodą juos nemokamai veš autobusai.

Pagrindinė šiųmetinės parodos rėmėja Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, švenčianti savo 20-metį, kvies visus ne tik apsilankyti jos erdviame stende ir gauti kompetentingų konsultacijų, bet ir dalyvauti nuotaikingoje fotosesijoje „LŽŪKT ir draugai".

Ilgametė parodos dalyvė bendrovė „Serpantinas" surengs respublikinį „Suvirintojų meistriškumo konkursą". Renginio lankytojų laukia plati šviečiamoji programa. Per tris dienas numatyta surengti 37 seminarus įvairiausiomis temomis nuo geros patirties sklaidos iki Lietuvos kaimo plėtros perspektyvų 2014–2020 metais. Gausu ir bendresnių temų, gvildenančių šilto būsto, kompiuterinio raštingumo, verslo finansavimo aktualijas. Ypatingai daug dėmesio šiemet skiriama žuvivaisai.

Besidominčius aplinka turėtų sudominti seminaras „Šveicarų kraštovaizdžio architektūros bruožai", kurį ves svečias iš Šveicarijos. Universiteto centriniuose rūmuose veiks to paties pavadinimo nuotraukų paroda, skirta ir plačiajai publikai, ir specialistams.

Parodos metu rengiamos ir ASU Atvirų durų dienos. Būsimieji studentai galės išsamiai susipažinti su kasmet vis atsinaujinančiomis universiteto studijų programomis, pabendrauti su dėstytojais ir lydimi dabartinių studentų, apžiūrėti universiteto miestelį.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką svarbiausio turėtų nuveikti ministras A. Palionis?
Orai