Basf A1 25 03 24 Basf m1 25 03 24
Renginiai
Jau dvidešimtas pavasaris prasideda tradicine paroda „Ką pasėsi...“

Akademija (Kauno r.). Aleksandro Stulginskio universitete prasidėjo tradicinė Tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2015". Tai dvidešimtoji pavasarinė ir iš viso keturiasdešimtoji paroda, rengiama universitete. Jos atidaryme dalyvavo premjeras Algirdas Butkevičius.

Paroda „Ką pasėsi... 2015" yra jubiliejinė, todėl organizatoriai ir dalyviai pasistengė, kad ji būtų ypatinga, o šventiška atmosfera sklandytų visomis parodos dienomis - nuo parodos pradžią ketvirtadienio rytą paskelbusio iškilmingo šventinio parado iki parodos pabaigos šeštadienį 17 val.

ASU rektorius prof. Antanas Maziliauskas parodos atidarymo metu pabrėžė kokybinių pokyčių svarbą: „Žemės ūkis šiandien stebina pažangia technika ir technologijomis, mokslininkai - naujais tyrimų centrais, o studentai ir ūkininkai nuolat ieško žinių, kurios padeda žemės ūkiui žengti pirmyn". Rektorius pasidžiaugė, kad parodos dalyvių skaičius jau peržengė pusę tūkstančio.

Bioversija m7 2024 03 29

Kalba ASU rektorius prof. Antanas Maziliauskas

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius atkreipė dėmesį, kad parodoje vis daugiau dalyvių iš užsienio ir akcentavo agrarinio sektoriaus svarbą šalies ekonomikai. „Kai Lietuva susidūrė su geopolitiniais iššūkiais (Rusijos embargu - red.), buvo aišku, jog mūsų šalies žemės ūkis patirs didžiausių nuostolių iš visų ES šalių. Tačiau šiandieniai žemės ūkio eksporto skaičiai rodo, kad jis net išaugo. Tai įrodymas, kad mokame konkuruoti globaliame pasaulyje", - sakė premjeras.

Sveikina Vyriausybės ir Žemės ūkio ministerijos vadovai

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė prisiminė pirmąją „Ką pasėsi..." parodą, kuri prasidėjo nuo poros traktorių ir kelių stendų, ir palygino su 20-ąja, kuriai darosi ankšta, kiek ji besiplėstų. „Mūsų žemės ūkis pasiekė tokį lygį, kad ne gėda parodyti svečiui. Parodos labai prisidėjo prie pažangos", - pasakė V. Baltraitienė.

Žemės ūkio ministerija šiemet parodoje dalyvauja su šūkiu „AuGink savo kraštą". Šia akcija norima atkreipti žmonių dėmesį į vietinės gamybos produktus, paskatinti juos valgyti šviežią, sveiką ir kokybišką maistą, labiau rūpintis savo sveikata, o kartu ir šalies ekonomine gerove.

Ministrė V. Baltraitienė įteikė premjerui A. Butkevičiui ir ASU rektoriui A. Maziliauskui dovanų po medelį, linkėdama „auGinti".

Atidaryme kalbėjęs Žemės ūkio ministrų klubo prezidentas, Konsultavimo tarnybos direktorius Edvardas Makelis pabrėžė Žemės ūkio ministerijos partnerystės svarbą organizuojant parodas, linkėjo, kad paroda visuomet išliktų ištikima esminiam principui - būti inovacijų, mokslo žinių, konsultavimo ir verslo bendradarbiavimo vieta.

Žemės ūkio ministrų klubo prezidentas Edvardas Makelis

Parodos generalinės rėmėjos bendrovės „East West Agro" generalinis direktorius Gediminas Kvietkauskas priminė, kad paroda per du dešimtmečius yra visko mačiusi ir susidorojo su visais išbandymais. „Jei ne ši paroda, mūsų įmonė nebūtų nuėjusi nė pusės kelio, kurį esame nuėję. Ši paroda - tai pagrindinė platforma visų metų prekybai", - sakė G. Kvietkauskas.

Bendrovės „East West Agro" generalinis direktorius Gediminas Kvietkauskas

ASU mecenatų vardu parodos dalyvius ir lankytojus sveikino bendrovių „Lytagra" ir „Rovaltra" vadovai Adomas Balsys ir Romualdas Trainaitis. Jie prisiminė pirmąsias parodas ir pasidžiaugė, jog tuometinis sprendimas rengti žemės ūkio parodas ne sostinėje, o ASU pasiteisino su kaupu.

Parodos atidarymo metu ASU sulaukė ypatingos dovanos - bendrovė „Dotnuvos projektai" universiteto studentų mokymuisi ir efektyviam praktiniam tobulėjimui perdavė modernų traktorių „CASE IH Farmall U Pro 115".

„Mums rūpi, kokiomis sąlygomis ruošiami naujos kartos žemės ūkio specialistai, kurių taip trūksta šalies žemės ūkiui. Šiuolaikinis universitetas neįsivaizduojamas be modernių priemonių praktiniams studentų įgūdžiams tobulinti. Tikimės, kad mūsų dovana padės šiai aukštajai mokyklai siekti savo užsibrėžtų tikslų", - išvakarėse kalbėjo „Dotnuvos projektų" generalinis direktorius Edgaras Plauška.

Skelbiama 20-osios parodos pradžia

Dalyvių - daugiau kaip pusė tūkstančio

Tarptautinėje parodoje „Ką pasėsi... 2015" dalyvauja 311 firmų ir organizacijų, apie 200 smulkiųjų augintojų, gamintojų, amatininkų. Šešiolika firmų atvyko iš užsienio - Lenkijos, Vokietijos, Latvijos, Didžiosios Britanijos.  Parodos dalyviai laukia svečių iš 19 pasaulio šalių.

Parodos organizatoriai didžiuojasi, kad dienraščio „Verslo žinios" apklausų duomenimis, žemės ūkio paroda „Ką pasėsi...." jau daug metų yra didžiausia Lietuvoje rengiama paroda.

Pirmą kartą parodoje - orkestro, šokėjų (nuotr. viršuje) ir technikos (nuotr. apačioje) paradas

Gausiausia parodoje yra žemės ūkio technikos ekspozicija. Jos reikmėms skirtos 29 600 kv. m. asfaltuotos dangos ploto neužteko. Dalis technikos ekspozicijų įsikūrė ant vejos.

Gausios ir įvairiapusės naujausias technologijas, fermų įrangą ir produktus gyvulininkystei demonstruojančios ekspozicijos. Pastebima tendencija, kad vis daugiau firmų pristato naujoves vandentvarkos ir šilumos ūkio įrangos srityse, didėja trąšų ir augalų apsaugos produktų pasiūla.

111 firmų, teikiančių įvairias paslaugas, pristatančių naujausias technologijas ir produktus žemės ūkiui įsikūrė parodos paviljonuose. Beje, norinčių turėti ekspozicijas po stogu buvo gerokai daugiau negu telpa stacionariame 2 400 kv. m. paviljone. Teko pastatyti laikiną 1 500 kv. m. dydžio paviljoną.

Kaip ir kasmet, parodos lankytojų laukia gausi šviečiamoji programa. Keturiasdešimt du seminarai apima pačias įvairiausias temas: nuo geros patirties sklaidos iki Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos. Gausu ir bendresnių temų, gvildenančių nevyriausybinių organizacijų kūrimo, šilto būsto ar ūkio valdymo programas.

Ekspozicijos atsinaujina kasmet

ASU Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko direktorius Virginijus Venskutonis atkreipė dėmesį, jog per 20 parodos gyvavimo metų ji pakeitė savo struktūrą, išvaizdą, labai smarkiai išsiplėtė ir dar labiau plėsis kitais metais, kai abi parodos - „Ką pasėsi" ir „AgroBalt" vyks kartu. „Patirtis liudija, jog kasmet parodos ekspozicijos atsinaujina net 80 proc., nes kasmet atsiranda labai daug naujovių", - pažymėjo V. Venskutonis.

Žemės ūkio technikos ekspozicija užima 31 800 kv. m plotą.

Parodoje pristatoma žemės ūkio technika stebina modernumu ir brangumu. Mokslo ir technologijų parko Parodų organizavimo centro vadovė Birutė Steikūnienė pažymėjo, jog vienos ekspozicijos kaina siekia apie 4 mln. eurų, o, tarkime, vienas eksponatas - pašarų smulkintuvas - kainuoja apie 508 tūkst. eurų. Parodoje yra ir 2-jų, net ir 3-jų aukštų ekspozicijų!

„Tai liudija, kokia gera yra šiuo metu Lietuvos žemės ūkio padėtis, nors augti, žinoma, visuomet yra kur", - pabrėžė B. Steikūnienė. Parodų organizavimo centro vadovė taip pat pastebėjo, jog kaimo plėtros programos parama labai įsuko bendruomenių plėtros ratą, todėl jos aktyviai dalyvaus parodoje su smulkiaisiais verslais.

Dar kelios svarbios organizacinės detalės

Sprendžiant vieną opiausių parodos organizacinių problemų - lankytojų ir dalyvių automobilių stovėjimą parodos metu - nuo PLC „Mega" kas valandą kursuoja nemokami autobusai. Automobiliams statyti rezervuota dalis magistralės „VIA Baltica".

20-osios Tarptautinės žemės ūkio parodos „Ką pasėsi... 2015" ir visų renginių, vyksiančių kovo 26-28 d. Aleksandro Stulginskio universitete lankymas nemokamas. Parodos darbo laikas nuo 9 iki 17 valandos.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos