Išrinkti geriausi Lazdijų rajono ūkininkai
2012-10-23

Lazdijai, spalio 23 d. Rajone jau išrinkti geriausi šių metų žemdirbiai. Konkurse ,,Metų ūkis 2012" dalyvavo 16 ūkininkų. Daugiausia - iš Šeštokų seniūnijos. Kaip sakė ūkių vertinimo darbo grupės vadovas, rajono savivaldybės Žemės ūkio ir melioracijos skyriaus vedėjas Algimantas Pipiras, šiemet buvo šiek tiek pakoreguotas ūkių vertinimas - atsižvelgta į tai, kad Lazdijų rajone didžiąją daugumą sudaro smulkesni šeimos ūkiai.

Konkurso "Metų ūkis" nugalėtojai šiame rajone išaiškinti trijose grupėse. Iki 100 ha dirbančių ūkininkų grupėje varžėsi 11 pretendentų, nuo 100 iki 300 ha - 2 ūkininkai, daugiau kaip 300 ha - 3 ūkininkai.

Pirmoji vieta pripažinta Almai ir Redui Rutkauskams iš Šventežerio seniūnijos, Babrų kaimo. Stambiausieji rajono ūkininkai dirba daugiau kaip 1000 ha žemės. Ūkininkai verčiasi augalininkyste, daržininkyste, laiko 250 mėsinių aubrakų veislės galvijų.

Linas Agro 20 09 01

Antrąją vietą laimėjo Kapčiamiesčio seniūnijoje, Semoškų kaime ūkininkaujantis Juozas Zelenauskas. Jis su žmona Dalia ūkininkauja 150 ha plote. Augina grūdines kultūras. Ūkininkai, įsigiję modernios technikos, sugeba netgi smėlėtose, vėjo pustomose pačiose nederlingiausiose Lazdijų krašto žemėse, sumaniai vystyti augalininkystės ūkį ir pasiekti gerų rezultatų.

Trečioji vieta atiteko jaunam Lazdijų seniūnijos ūkininkui Ignui Baltuškoniui, įsikūrusiam Lazdijų kaime. Jis turi 90 ha žemės, augina 70 galvijų.

Dauguma aplankytų ūkininkų yra gavę paramą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų, modernizavę savo ūkius. Neturėdami didesnių atokvėpio valandų, ūkininkai sugeba surasti laiko ir sodybų puoselėjimui, aplinkos tvarkymui.

Žemdirbiai, pasak A. Pipiro, stebino nuoširdumu, ryžtu, nepriklausomai nuo nepalankių gamtinių sąlygų, kitų kliūčių, dirbti ir kurti gerovę vaikams bei anūkams. Sužavėjo ir savo meile gimtajai žemei.

,,Džiugu, kad nemažai žemdirbių atžalų - ne tik sūnų, bet ir  dukrų - taip pat vairuoja įvairią žemės ūkio techniką, dirba kartu su tėvais. Jie myli kaimą ir galbūt ateityje taps šeimos ūkio paveldėtojais. Tai nuteikia išties optimistiškai", - teigė A. Pipiras.

Geriausieji rajono ūkininkai bus pagerbti kasmet organizuojamoje ūkininkų šventėje. Prizinių vietų laimėtojai bus apdovanoti rajono mero padėkos raštais ir dovanomis, rėmėjų prizais.

 Mū inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar reikėtų privalomai ženklinti visus šunis, kates ir kitus namų augintinius?
Orai