Inovacijų ir modernumo šventė prasideda
2017-03-29

Akademija (Kauno r.). Tarptautinės žemės ūkio parodos „Ką pasėsi... 2017" dalyviai baigia įrengti ekspozicijas, o dešimt iš jų savo eksponatus jau papuošė parodos medaliais. Apdovanojimų įtekimo ceremoniją, kuri surengta antradienį, organizatoriai vadina tikslia parodos dienų pradžia.

Laureatų apdovanojimo ceremonijoje kalbėjęs Aleksandro Stulginskio universiteto rektorius prof. Antanas Maziliauskas akcentavo, kad parodos aikštėse ir paviljonuose  įrengtos ekspozicijos rodo, kokie modernūs šiandien yra agroverslo lyderiai.

„Parodos apdovanojimus pelnė tie, kurie ne šiaip pristato kažką naujo, bet moderniausius pasaulyje technikos egzempliorius, pažangiausius gaminius, technologijas. Laureatų sąrašas rodo, kad agroverslas yra labai modernus, naudoja plačią gamą šiuolaikinės technikos, o technologijos grįstos inovacijomis, informacinėmis technologijomis. Kai kalbame apie verslo nišas, į kurias verta investuoti, visad atsigręžiame į žemės ūkį, nes tai ne tik dabarties, bet ir ateities verslas", - sakė A. Maziliauskas.

RVAC 21 09 30

Kalbėdamas apie parodos svarbą universitetui, rektorius pabrėžė, kad rengdamas parodas ASU tampa ne tik žinių sklaidos, bet pasikeitimo patirtimi vieta.

„Agroverslas be mokslo, kaip mokslas be agroverlso nieko negali, o kartu jie kuria šiuolaikinį ir ateities agroverslą, kuris bus patrauklus jaunimui, studentams, verslui", - kalbėjo rektorius prof. Antanas Maziliauskas

Aleksandro Stulginskio universiteto Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko Parodų organizavimo centro vadovė Birutė Steikūnienė dėkojo parodos dalyviams už pasitikėjimą, kurį jie demonstruoja investuodami į parodos infrastruktūrą. „Šios investicijos verslininkams grįžta po 5-7 metų. Jei nepasitikėtų mumis, neskirtų lėšų aikščių asfaltavimui. Vadinasi, parodos tradicijos tęstinumas yra užprogramuotas", - sakė B. Steikūnienė.

Šiųmetė paroda „Ką pasėsi...“ rengiama jau 22 kartą, o iš viso tai 44-oji universiteto paroda. Joje dalyvauja ir 23 užsienio įmonės.

B. Steikūnienė pažymėjo, kad tarp parodos medalių laimėtojų yra ir parodos senbuvių, tokių kaip AB „Lytagra", ir visiškai naujų dalyvių, kaip antai UAB „Biodinamika".

Parodos laureatams įteikti tradiciniai, bet kasmet vis šiek tiek atnaujinti skulptoriaus Marijaus Petrausko sukurti medaliai, kurių įteikimo ceremoniją lydėjo šventinės fanfaros.

Parodos medalius ir diplomus šiemet pelnė:

  • melžimo robotas „Monobox" (UAB „GEA Baltics"),
  • traktorius „Case IH Maxxum 125" (UAB „Dotnuva Baltic"),
  • teleskopinis krautuvas „Merlo TF 38.10-120" (UAB „Rovaltra"),
  • skystosios trąšos „Agrolinija - S" (UAB „Biodinamika"),
  • šiaudų mineralizacijos mikrobiologinis preparatas „Ruinex" (UAB „Bioenergy LT"),
  • augalų probiotikas „Plant Probiotic L101" (UAB „Nord Organics"),
  • šarnyrinis ratinis traktorius „New Holland T9.700" (AB „Lytagra"),
  • srutovežis „Euroliner 24000 TRS" (UAB „Ivabaltė"),
  • kombainas „John Deere T670" (UAB „Dojus agro"),
  • savaeigis purkštuvas „Horsch Leeb PT280" (UAB „Audrokesta").

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai