Informavimo, konsultavimo ir mokymų sistema pelnė tarptautinį apdovanojimą
2017-07-10

Monpeljė/Akademija (Kėdainių r.). Prancūzijoje vykusiame Europos žemės ūkio, maisto ir aplinkos informacinių technologijų federacijos (EFITA) kongrese specialiu apdovanojimu įvertinta lietuviškoji Integruota augalų apsaugos informavimo, konsultavimo ir mokymų informacinė sistema IKMIS, kurią sukūrė Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba.

Šiemet Europos žemės ūkio, maisto ir aplinkos informacinių technologijų federacija (EFITA) organizavo renginį drauge su Pasaulio žemės ūkio kompiuterinių technologijų kongresu (WCCA). Didžiausias dėmesys buvo skirtas skaitmeninei žemdirbystei.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02


Apie IKMIS kongrese pasakojo LŽŪKT Informacinių technologijų skyriaus vadovė Ilma Rimkevičienė

EFITA Twiter paskyros nuotr.

„Kongreso darbas buvo orientuotas į naujausių mokslo darbų, pasiekimų pristatymą, įvairių šalių pasidalijimą patirtimi ir pasiekimais. Renginiuose dalyvavo ne vien mokslininkai, bet ir žemės ūkio verslo atstovai, technikos, įrangos gamintojai, konsultantai. Pranešimų formatas - nuo tradicinių iki stendinių, kuriuos gyvai komentavo pranešėjai", - pasakojo kongrese dalyvavęs Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktoriaus pavaduotojas Rimtautas Petraitis.

Konsultavimo tarnybos stendinį pranešimą apie Integruotą augalų apsaugos informavimo, konsultavimo ir mokymų informacinę sistemą IKMIS kongrese pristatė Informacinių technologijų skyriaus vadovė Ilma Rimkevičienė. Ši sistema leidžia žemdirbiams gauti aktualią informaciją apie pasėlių būklę ir ne vien.

Kongreso komisija, vertinusi produkto koncepciją ir jo svarbą, pažymėjo ypatingai gerą projekto pristatymo komunikaciją ir skyrė diplomą bei vieną iš keturių apdovanojimų. Nuotraukoje – Ilma Rimkevičienė

Pasak R. Petraičio, kongrese pristatytų naujovių spektras nepaprastai platus - nuo aerofotografinių nuotraukų, palydovinių duomenų analizės ir pritaikymo iki žemės ūkio kenkėjų elgsenos stebėjimo ir analizės remiantis jų skleidžiamų garsų įrašais. Vieni dalykai galėtų būti pritaikyti ateityje, o kiti, pavyzdžiui, žemės ūkio darbų robotizavimas, realiai veikia jau šiandien.

EFITA Twiter paskyros nuotr.

„Kongrese daug dėmesio skirta ir duomenų valdymo aktualijoms. Akcentuota, kad rinkdami duomenis turime juos panaudoti, remdamiesi jais priiminėti sprendimus. Dalis duomenų, visų pirma tie, kurie kaupiami žemės ūkio technikos duomenų bazėse, lieka nepanaudota", - pažymėjo R. Petraitis.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai