Iki parodos „Ką pasėsi... 2017“ lieka septynios dienos
2017-03-23

Akademija (Kauno r.). Lygiai po savaitės, kovo 30-ąją, dvidešimt antrą kartą duris atvers tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi..." - tradicinė, bet kartu kasmet atsinaujinanti. Pokyčius ir naujoves pristato Aleksandro Stulginskio universiteto Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko Parodų organizavimo centro vadovė Birutė Steikūnienė.

Keičiasi dalyvių dislokacija

Žemės ūkio technikos ekspozicija ne tik gausiausia, bet ir didžiausia - trečdaliu didesnė negu pernai. Dalis šiai tematikai atstovaujančių ekspozicijų, anksčiau tradiciškai išdėstytų universiteto II rūmų (Žemės ūkio inžinerijos fakulteto) kieme, šiemet perkeliama arčiau parodos centro ir įsikurs greta naujųjų paviljonų esančioje skaldos aikštėje. Pėsčiųjų patogumui šioje aikštėje klojami modernūs, didelio tankio polietileno dangos takai.

Technikos ekspozicijai šiemet skirtas ir paviljonas Nr. 1 (arčiausiai Ekonomikos ir vadybos fakulteto), kuris universiteto teritorijoje „išdygo" prieš dešimtmetį, ir kuriame pastaraisiais metais vyko parodos atidarymo iškilmės. Dabar čia karaliaus dviejų bendrovių („Konekesko Lietuva" ir „Audrokesta") pristatoma naujausia technika.

Dviejuose naujausiuose paviljonuose įsikurs 120 įmonių, kurios pristatys fermų įrangą, augalų apsaugos ir priežiūros priemones, smulkiąją techniką, technologijas. Dauguma jų koncentruosis paviljone Nr. 3.

O štai paviljone Nr.2 - daugiau paslaugų įmonių ir „valdiškų" įstaigų bei organizacijų. Šiame paviljone bus galima aplankyti parodos šeimininkų - Aleksandro Stulginskio universiteto stendą, taip Žemės ūkio ministerijos, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos, žemdirbių organizacijų, draudimo, finansinių paslaugų įstaigų stendus, „Slėnio Nemunas" ekspoziciją, susitikti su redakcijos „Mano ūkis" darbuotojais. Šiame paviljone kovo 30 d. 11 val. įvyks oficialus parodos atidarymas.

Pagrindinis universiteto miestelio skveras kaip ir ankstesniais metais paliktas sodinukų augintojams ir amatininkams, pristatantiems smulkųjį kaimo verslą.

ASU II rūmų kiemas šiemet užleidžiamas parodos lankytojams - čia bus nemokama stovėjimo aikštelė.

Pasak ASU Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko Parodų organizavimo centro vadovės Birutės Steikūnienės, pertvarkius ekspozicijų išdėstymą, paroda turėtų tapti vientisesne, labiau koncentruota ir patogesnė lankytojams (parodos schemą rasite čia).

Dalyvių beveik kaip ir pernai

Dalyvių skaičiumi šiųmetė paroda nesiekia rekordų, tačiau užsienio įmonių susidomėjimas tikrai auga. Parodoje „Ką pasėsi... 2016" dalyvavo 343 įmonės bei organizacijos, šiemet laukiama daugiau kaip 300 įmonių ir organizacijų. Šiemet parodoje dalyvauja 22 užsienio įmonės (pernai - 19) iš Čekijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Švedijos, Ukrainos, Vokietijos.

Parodos dalyviai laukia svečių iš 17 pasaulio šalių, tarp jų Brazilijos, Suomijos, Italijos, Vokietijos, Ukrainos ir kt. Apie 13 proc. dalyvių parodoje dalyvaus pirmą kartą.

„Mielai priimtume į parodą visus norinčius, tačiau mūsų ekspozicijų plotas ribotas. Šiemet dalis dalyvių pageidavo didesnio ploto savo ekspozicijoms, nurodė tai paraiškose. Iki kovo 5 d. dalyviai turėjo sumokėti mokesčius, ir, jei kuris nebūtų laiku sumokėjęs, plotą pasiūlytume kitiems. Deja, laisvų plotų neatsirado, o nepatekusių į parodą sąrašas yra netrumpas, tad bendras rezultatas yra toks, kad dalyvių skaičius sumažėjo, bet ne todėl, kad nebuvo norinčių dalyvauti. Pageidaujančius dalyvauti parodoje rikiavome pagal registracijos datą, tačiau jau praeitų metų spalio mėnesį vietų nebeliko. Sulaukėme ne vieno priekaišto. Vienas verslininkas palygino tai situacija, kai atėjęs į parduotuvę negauni duonos", - sakė B. Steikūnienė.

Smulkiųjų parodos dalyvių - augintojų, gamintojų bei amatininkų skaičius nesikeičia - jų bus apie 200. Parodų organizavimo centro apklausos rodo, kad 90 proc. parodos dalyvių ir 98 proc. parodos lankytojų nuomone, šį segmentą parodoje būtina išsaugoti.

Pasak B. Steikūnienės, organizatoriai sudaro galimybę nemokamai dalyvauti parodoje organizacijoms, kurios užsiima labdara, pavyzdžiui samariečiams, „Maisto bankui".

RVAC 21 09 30

Medalių laimėtojai jau žinomi

Kaip ir kasmet, dešimt išskirtiniausių parodos eksponatų bus apdovanoti parodos „Ką pasėsi..." medaliais ir diplomais. Paraiškas vertinimui galima buvo teikti iki sausio pabaigos, o nugalėtojus kovo pradžioje išrinko parodos eksponatų vertinimo komisija, vadovaujama ASU Mokslo skyriaus vedėjo prof. dr. Egidijaus Šarauskio.

Parodos medalius ir diplomus šiemet pelnė:

  • melžimo robotas „Monobox" (UAB „GEA Baltics"),
  • traktorius „Case IH Maxxum 125" (UAB „Dotnuva Baltic"),
  • teleskopinis krautuvas „Merlo TF 38.10-120" (UAB „Rovaltra"),
  • skystosios trąšos „Agrolinija - S" (UAB „Biodinamika"),
  • šiaudų mineralizacijos mikrobiologinis preparatas „Ruinex" (UAB „Bioenergy LT"),
  • augalų probiotikas „Plant Probiotic L101" (UAB „Nord Organics"),
  • šarnyrinis ratinis traktorius „New Holland T9.700" (AB „Lytagra"),
  • srutovežis „Euroliner 24000 TRS" (UAB „Ivabaltė"),
  • kombainas „John Deere T670" (UAB „Dojus agro"),
  • savaeigis purkštuvas „Horsch Leeb PT280" (UAB „Audrokesta").

Medalių ir diplomų įteikimo ceremonija vyks parodos atidarymo išvakarėse.

Ankstesniais metais medalių laimėtojai buvo skelbiami po parodos atidarymo, tačiau, pasak B. Steikūnienės, nuspręsta apdovanojimus teikti iš anksto, kad laimėtojai tinkamai galėtų eksponuoti apdovanojimus ir juos laimėjusius eksponatus, o parodos lankytojai iš anksto žinotų, kas šiemet pripažintas išskirtiniausiu.

Šviečiamoji programa

Parodos lankytojams paruošta turininga šviečiamoji programa. Iš viso vyks 34 seminarai, kurie apims pačias įvairiausias temas: nuo nacionalinės žemės ūkio ir maisto produktų kokybės sistemos gvildenimo iki gaisrinės saugos aktualijų.

Savo sukauptomis žiniomis ir patirtimi betarpiškai bendraudami ir teikdami konsultacijas dalinsis ASU dėstytojai ir mokslininkai.

Paradai ir kitos pramogos

Visas parodos dienas 14 val. lankytojus ir svečius džiugins pagrindinės parodos rėmėjos, švenčiančios 25-tąjį gimtadienį, bendrovės „Dojus agro" šventinis paradas. Lankytojams pramogų yra paruošę ir kiti dalyviai - vyks būgnų šou, muzikiniai pasirodymai.

Dalyvaus ir policijos pareigūnai bei medikai, kurių stenduose bus galima praktiškai susipažinti su darbo specifika.

Patogiausia automobilį palikti prie „Megos"

Palaikyti tvarką parodos metu, reguliuoti automobilių eismą organizatoriams padės apie 150 savanorių - ASU studentų. „Tačiau turint galvoje tai, kad ši paroda didžiausia Lietuvoje (pernai ją aplankė apie 100 tūkst. žmonių), išvengti automobilių spūsčių gali būti sudėtinga. Todėl spręsdami automobilių statymo parodos teritorijoje problemą, organizavome nemokamus viešojo transporto maršrutus nuo prekybos ir laisvalaikio centro „Mega" į parodą. Autobusai lankytojus atveš į patį parodos centrą - iki ASU centrinių rūmų", - pasakoja B. Steikūnienė.

Organizatoriai viliasi, kad daugiau lankytojų nuspręs palikti automobilius prie „Megos" ir atvyks į parodą nemokamu viešuoju transportu, kuris vyks kas 30 min. parodos darbo laiku, t. y. kovo 30-balandžio 1 d. nuo 9 iki 17 valandos.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai