Gyvulininkystės ūkiai įvertinti už pažangą ir gamybos rezultatus
2015-05-11

Akademija (Kėdainių r.). Pažangiausio gyvulininkystės ūkio konkurso baigiamoji dalis šiemet pakeitė laiką ir vietą, tačiau svarbiausieji renginio, kurį organizuoja Lietuvos zootechnikų sąjunga, tikslai liko tie patys. Tai - atkreipti dėmesį į gyvulininkystę ir parodyti geriausius šalies ūkius.

Baigiamajame konkurso „Pažangiausias gyvulininkystės ūkis 2015" renginyje netrūko šiltų žodžių ir šypsenų. Itin šventiškai buvo nusiteikę renginio „kaltininkai" ūkininkai - kasdienę aprangą nusimetusios ir dailiai pasipuošusios moterys bei kostiumais vilkintys vyrai, kurių veiduose šypsenų buvo daugiau nei įprastai. Konkurso, kuris vyko Akademijos (Kėdainių r.) Kultūros centro didžiojoje salėje, nugalėtojais paskelbta 12 ūkininkų ir bendrovių:

ŽŪB „Lukšiai" (galvijininkystės ūkis, Šakių r.);

Lytagra 2 21 01 11 + Biomase 21 01 18

Irena Daukantienė (galvijininkystės ūkis, Jonavos r.);

ŽŪB „Daukniūnai" (galvijininkystės ūkis, Panevėžio r.);

Mindaugas Kinderis (mėsinės galvijininkystės ūkis, Utenos r.);

Jurgita Stumbrienė (mišrus ūkis, Rokiškio r.);

Vidmantas Gendvilas (žirgų ūkis, Plungės r.);

Mindaugas Ralys (avių ūkis, Ignalinos r.);

Remigijus Urbys (ožkų ūkis, Klaipėdos r.);

Sigitas Petkevičius (paukštininkystės ūkis, Kaišiadorių r.);

Gediminas ir Gražina Skardžiai (bičių ūkis, Utenos r.);

Remigijus Kelneris (Lumpėnų Rambyno kooperatinė bendrovė, Pagėgių sav.);

ŽŪK „Agroaves group" (Širvintų r., specialusis apdovanojimas).

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė sveikina Ireną Daukantienę

Iš viso buvo vertinta per 30 ūkių, iš kurių atrinkti patys geriausieji. Šį konkursą Lietuvos zootechnikų sąjunga rengia nuo 2008 m. Pasak Lietuvos zootechnikų sąjungos (LZS) pirmininko Vytauto Drūlios, konkurso dalyviams keliama labai daug įvairiausių reikalavimų, o vieni iš svarbiausiųjų ūkių vertinimo kriterijų yra gamyba ir jos rodikliai. Dėl darbymečio ne visi nugalėtojai atvyko atsiimti apdovanojimų.

„Lietuvos ūkiai labai stipriai keičiasi. Manau, kad senųjų ES valstybių ūkininkai kai kuriais atvejais mums net gali pavydėti, nes stabiliai dirbantys mūsų ūkiai yra labai modernūs ir tai sugebėjo pasiekti per palyginti trumpą laiką. Mes, lietuviai, esame be galo darbštūs ir kai dar atsirado galimybė naudotis ES parama, tai puikiai išnaudojome", - džiaugėsi V. Drūlia. Pasak jo, renkant pažangiausią gyvulininkystės ūkį labai naudingas yra ir pačių zootechnikų susibūrimas, kai jie gali pasidalyti žiniomis, naujovėmis, nes kito būdo jiems susirinkti Lietuvoje nėra. LZS pirmininkas pasidžiaugė, kad populiarumą susigrąžino ir gyvulininkystės technologo specialybė, kurią rengia LSMU Veterinarijos akademija.

LZS pirmininkui Vytautui Drūliai (kairėje) kolegos negailėjo pagyrimų už rengiamą konkursą. Jį pasveikino ir ŽŪR pirmininkas Andrejus Stančikas

Pagerbti geriausiųjų gyvulininkystės ūkių atvyko politikai, Lietuvos ūkininkų sąjungos, žemdirbių savivaldos vadovai, LSMU Veterinarijos akademijos atstovai, gyvulininkystės specialistai. Taip pat renginį pagerbė Punsko valsčiaus (Lenkija) lietuvių ūkininkai, kuriuos su LZS jau ne vienus metus sieja nuoširdi draugystė.

„Reikia lenkti galvą prieš jus, kurie taip sunkiai dirbate ir kuriate pridėtinę vertę visam šalies ūkiui, kad esate ištikimi savo profesijai. Juk gyvulininkystė - pati sunkiausia žemės ūkio sritis, reikalaujanti pastangų kiekvieną dieną", - kreipėsi į konkurso laureatus žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Geriausieji gyvulininkystės ūkiai pagerbti Akademijos kultūros centre

„Jūsų darbas pats sunkiausias, bet ne visada - dėkingiausias", - pastebėjo ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktorius dr. Edvardas Makelis, pasidžiaugęs, kad į Akademiją susirinko „visas gyvulininkystės žiedas". Tuo pačiu jis dar kartą atkreipė dėmesį, kad šalies gyvulininkystei iššūkiai yra pakankamai dideli, o problemos - sisteminės.

Renginio dalyviai buvo susipažindinti ir su Agroakademijoje įrengtu LŽŪKT specializuotu Gyvulininkystės mokymų centru, kuriame ūkininkai ir visi suinteresuotieji galės mokytis natūraliomis gamybinėmis sąlygomis.

MŪ inf.

Išsamiau apie konkurso „Pažangiausias gyvulininkystės ūkis 2015" nugalėtojus skaitykite birželio mėn. žurnale „VETinfo" (Nr. 3)

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokią inovaciją ketinate diegti savo ūkyje 2021 metais?
Orai