Gerai valdomas ūkis - kaip darniai grojantis orkestras
2015-12-11

Kėdainiai. Vakar Kėdainių arenoje susirinkusiems maždaug 2 000 žemdirbių buvo pristatytos bendrovės „DOJUS agro" 2016-ųjų naujienos. Simfonijai sugroti reikia viso orkestro, kaip ir ūkio darniai veiklai užtikrinti reikia visų suderintų komponentų - tokia buvo pagrindinė renginio idėja.

„DOJUS" įmonių grupės vadovas ir valdybos narys Donatas Dailidė pabrėžė, kad įmonė yra visų - ir didelių, ir mažų - ūkių partnerė. Jis priminė, kad vykdomi keli infrastruktūros plėtros projektai, kurie leis gerinti aptarnavimo kokybę, produktų pasiūlą ir pasiekiamumą. Pradėta regioninio prekybos ir aptarnavimo centro Šakiuose statyba, išplėstos serviso patalpos Panevėžio regioniniame centre, o Sitkūnų centre išplėsta naudotos technikos ekspozicijos aikštelė, kuri tapo didžiausia tokio tipo aikštele Lietuvoje.

Biomase 21 01 18+Lytagra 21 03 01

„DOJUS" įmonių grupės vadovas ir valdybos narys Donatas Dailidė ir „DOJUS agro" generalinis direktorius Audrius Kavaliauskas pastebi, kad žemdirbiai vis drąsiau naudoja ūkiuose išmaniąsias technologijas ir yra linkę rinktis tai, ką naujausio siūlo rinka

Tarp svarbiausių žinių D. Dailidė paminėjo faktą, kad nuo šių metų „DOJUS agro" tapo stambiesiems ūkiams skirtų žemės padargų „Kockerling" oficialiu atstovu Lietuvoje. Iš produktų naujienų - galingiausias John Deere traktorius 9RX, naują Porsche dizainerių sukurtas savaeigis pašarų smulkintuvas, universali pjaunamoji kombainams 600X, Kuhn technikos naujovės ir Farmsight prailgintos garantijos paketai, su kuria teikiama net iki 5 metų garantija.

Ūkio pagrindas - traktoriai

Viso renginio metu technika buvo pristatoma tarsi orkestro instrumentuotė. Pradėta nuo traktorių, kurie yra ūkio pagrindas, kaip mušamieji ir bosai yra orkestro pagrindas „John Deere" traktorių naujienos -6R vidutinio bei mažo rėmo traktoriai. Naujųjų modelių variklio galia padidėja po 5 AG (lyginant su pirmtakais), tačiau padidėja ir galia transporto bei GTV darbuose (su IPM), tad galingiausias 6155R serijos traktorius nuo šiol galės išvystyti net iki 202 AG su IPM.

Kaip ir anksčiau, visų 6 serijos traktorių konstrukcija išlieka vientiso rėmo, tad tai užtikrina didesnį stabilumą (ypač dirbant su frontaliniu krautuvu) bei patikimumą. Operatoriaus komfortui - CommandView III kabina su atnaujintu porankiu bei intuityvia valdymo sistema. Traktoriai atitiks IV etapo išmetalų reikalavimus ir juose bus sumontuota dviguba filtravimo sistema DPF + SCR.

Kėdainių arenos prieigose išrikiuota „DOJUS agro" atstovaujama technika traukė žemdirbių dėmesį

Atnaujinta ir priekinė šių traktorių ašis - tai suteiks dar daugiau stabilumo ir transporto, ir žemės dirbimo darbuose. Vis aktualesniu klausimu tampa degalų autonomija: DirectDrive bei AutoPower transmisijos, veikdamos automatiniu režimu, efektyviai išnaudoja traktoriaus galią bei taupo degalus.

Nuo 2016 m. John Deere galingiausiųjų 9 serijos traktorių gamą papildo 4 vikšrų varomi 9RX traktoriai, tad nuo šiol John Deere yra vienintelis žemės ūkio technikos gamintojas, kuris gali pasiūlyti net tris skirtingas traktorių versijas tokio galingumo traktorių segmente. Iki šiol galingiausiųjų traktorių segmentą sudarė 2 traktorių serijos - ratinė 9R bei 2 vikšrų 9RX.

Kaip ir kituose 9 serijos traktoriuose, taip ir 9RX serijos traktoriuose montuojami dviejų tipų varikliai - John Deere PSS 13,5 L variklis su dviem nuosekliai išdėstytais 2 turbo kompresoriais (fiksuotos bei kintamos geometrijos), bei Cummins QSX 15,0 L variklis su kintamos geometrijos turbo kompresoriai. Galingiausias 9620RX traktorius išvystys iki 670 AG maksimalią variklio galią.

Renginio režisūrinis sprendimas - ūkio ir orkestro sąsajos

„Keturių vikšrų važiuoklė net 20 proc. didesnė negu rinkoje esančių panašių modelių, tai padidina galios perdavimą į žemę. Be to, ilgesnis diržas mažiau kaista, tad mažiau dėvisi - diržo ilgaamžiškumas padidėja 20 procentų", - pabrėžė produkto vadybininkas Mindaugas Vyšniauskas.

Visi 9RX serijos traktoriai standartiškai gaminami su automatinio vairavimo AutoTrack paruošimu, taipogi „John Deere" suteikia galimybę klientams vienus metus nemokamai naudotis JD Link sistema. Ją naudodamasis ūkio savininkas galės analizuoti technikos darbą bei jį optimizuoti, stebėti, kur ir kada buvo traktorius, koks buvo degalų suvartojimas konkrečiu momentu arba per užduotą laikotarpį.

Plati kombainų gama

Nė vienas ūkis nepasieina be derliaus dorojimo technikos. „Daugiau kaip 50 proc. viso pasaulio derliaus nuimama John Deere kombainais", - daug bylojantį faktą paminėjo pardavimų grupės vadovas Dangis Valaitis pridurdamas, kad siūloma plati kombainų gama įvairaus dydžio ūkiams.

W serijos kompaktiški kombainai skirti nedideliems ūkiams: trys modeliai nuo 216 iki 253 AG, kuriuos lengva valdyti ir prižiūrėti. Vidutinio dydžio ūkiams siūlomi keturi modeliai nuo 260 iki 371 AG - tai patys universaliausi kombainai, skirti javams, kukurūzams, pupoms, rapsams.

Kompanijos „Kuhn" pardavimų Baltijos šalims atstovas Klaus Bastian loterijoje ištraukė 20 laimingųjų, kurių laukia kelionė į Paryžių

Stambių ūkių savininkams siūlomi keturi T serijos kombainų modeliai nuo 305 iki 431 AG - jie išsiskiria kaip našiausi kratikliniai kombainai rinkoje, mažai žalojantys grūdus ir šiaudus.

S serijoje siūlomi modeliai nuo 387 iki 625 AG. Šie kombainai rekomenduojami siekiantiems aukščiausios kokybės grūdų, mažiausių nuostolių ir geriausiai susmulkintų šiaudų. Tiems kam reikia našumo ir nesvarbi šiaudų kokybė.

Labai plati pjaunamųjų gama, iš kurių paminėtina naujiena - universali pjaunamoji John Deere 600X (nuo 6,7 iki 12,2 m) su keičiamo pjovimo stalo ilgiu - stalo ilgis keičiamas iš kabinos vieno jungiklio paspaudimu nuo 400 mm iki 1 200 mm. Keičiamo stalo diapazonas praverčia pjaunant sugulusius javus, žirnius, pupas, trumpastiebes ir ilgastiebes kultūras. Ilgiausias stalas rinkoje (1 200 mm) padeda sumažinti nuostolius pjaunant rapsus.

Pašarų ruošimo technika

„Šio smulkintuvo dizainą kūrė Porsche dizaineriai. Tačiau ne tai svarbiausia. Svarbiausia tai, kad su juo galima dirbti labai našiai ir pagaminti aukščiausios kokybės pašarus", - akcentavo pardavimų grupės vadovas Dangis Valaitis, pristatydamas savaeigį pašarų smulkintuvą 8000, kurio gaminami 8 modeliai nuo 380 iki 843 AG.

Renginį stebėjo (iš dešinės) „DOJUS agro" valdybos pirmininkas Pranas Dailidė, žemės ūkio viceministras Albinas Ežerskis, Asu rektorius Antanas Maziliauskas

Savaeigiai pašarų smulkintuvai komplektuojami su Kemper beeilėmis pjaunamosiomis kukurūzų derliui imti: 400 serijos - labai aukštiems kukurūzams, universalios Kemper 300 serijos ‒ kukurūzams ir visiems kietastiebiams augalams imti. Beje, šis smulkintuvas pelnė net du šių metų „Agritechnikos" medalius!

8000 serijos modeliai gaminami su naujos kartos TIER4 varikliais. Variklis stovi išilgai rėmo, tai duoda geresnį masės pasiskirstymą, efektyvesnį aušinimą, geresnes aptarnavimo galimybes ir matomumą. Engine Speed Management sistema sutaupo vidutiniškai iki 14,3 proc. degalų galulaukėje ir iki 18,9 proc. normaliomis darbo sąlygomis.

Žemės dirbimo ir sėjos technika

Iš gausios „Kuhn" mašinų gamos pristatyta universali sėjamoji su minimaliu žemės įdirbimu Espro. Pagrindiniai jos išskirtinumai: padanginis volas, sudarytas iš aukštų 90 cm aukščio ir siaurų 21 cm padangų, kurios sumontuotos ne vienoje eilėje, o su 20 cm prasilenkimu. Tai padės išvengti „buldozerio" efekto. Kitas labai svarbus aspektas - šis tankinimo volas maksimaliai išnaudoja inercijos jėgą, todėl tereikia 45 Ag/m.

Patentuota išsėjimo diskų tvirtinimo sistema Crossflex leidžia sureguliuoti slėgį į dirvą net iki 80 kg, todėl sėjos metu net dirbant maksimaliu 17 km/h darbiniu greičiu bus itin preciziškai išlaikytas sėjos gylis.

Kaip jau minėta, nuo šių metų „DOJUS agro" ėmėsi atstovauti „Kockerling" gamintoją. Tai minimalaus žemės dirbimo ir sėjos technikos profesionalas, Vokietijoje gyvuojantis nuo 1955 m., turintis atstovybes 40-yje šalių visame pasaulyje ir esantis populiariausių gamintojų trejetuke.

Renginio vedėjas aktorius Juozas Gaižauskas išbandė mažiuosius traktoriukius

Gama tikrai plati: dviejų eilių diskiniai skutikai Rebell su 510 mm skersmens diskais ir darbiniu gyliu iki 12 cm arba su 620 mm skersmens diskais ir darbiniu gyliu iki 20 cm, kurių darbinis plotis nuo 3 iki 8 m. Keturių eilių Allrounder kultivatoriai, skirti arimo lyginimui prieš sėją arba antriniam ražienų skutimui iki 20 cm - nuo 3 iki 14,5 m darbinio pločio.

„Vario noraginiai skutikai - unikalūs 8 eilių skutikai, kurių maišymui neprilygs nė viena rinkoje siūloma mašina ir tokio skutiko joks kitas gamintojas pasiūlyti negali! Jų darbinis gylis iki 20 cm, o darbinis plotis nuo 3 iki 7,5 m", - pabrėžė Mantvydas Bauras.

Trio - trijų eilių noraginis skutiklis, skirtas skusti dirvą iki 35 cm, Quadro - 4 eilių noraginis skutiklis su mechaninių reguliavimu skirtas skusti dirvą iki 30 cm. Vector - su hidrauliniu reguliavimu ir 40 cm darbinio gylio. Be plačios skutikų gamos, Koeckerling siūlo ir Grasmaster ekologines aketėles, skirtas pievų atnaujinimui.

Naujos technologijos suteikia ūkiams pranašumo

Produktų vadybininkas Edvinas Navickas pristatė ūkio valdymo sistemos Farmsight paslaugą. Tai išmanaus ūkininkavimo sistema, kurią žemdirbiai per metus jau spėjo „prisijaukinti": viską tiksliai skaičiuojant ir analizuojant, galima įvertinti, ar tikrai visada išnaudojamas technikos galimybės, kur būtų galima sutaupyti. „Negalime pakeisti grūdų supirkimo kainų, todėl didžiausias dėmesys turi būti skiriamas užauginimo savikainai mažinti", - sakė E. Navickas. Vejų ir komunalinės technikos pardavimų vadovas Vidmantas Bagušis kalbėjo apie augančią kompaktinių traktoriukų, Gator visureigių, profesionalių vejapjovių ir robotų paklausą.

Kėdainių arenoje renginį stebėjo maždaug 2 000 žemdirbių

„Labai tikiuosi, kad tyla salėje buvo ne jūsų gero išauklėjimo požymis, o jūsų dėmesį iš tiesų prikaustė mano kolegų pristatytos technikos naujovės, - tradicinio metinio renginio pabaigoje kalbėjo „DOJUS agro" generalinis direktorius Audrius Kavaliauskas. - Žemės ūkis gyvena informacijos amžiuje, turime visas technologijas ir sprendimus, kuriais jau šiandien galime naudotis. Žiūrėkime į ateitį drąsiai, atvertomis akimis, nes kuo greičiau pradėsime tuo naudotis, tuo didesnį pranašumą įgysime".

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas jus paskatintų ūkyje auginti daugiau gyvulių ir / ar paukščių?
Orai