Devintas „Sprendimų ratas“ įsuko ir žūklę
2016-10-06

Akademija (Kauno r.). Prasidėjo devintoji miško, medžioklės, žūklės ir gyvulininkystės technologijų paroda „Sprendimų ratas". Pirmą kartą žūklė įrašyta į oficialų parodos pavadinimą. Parodos atidarymo metu įteikti apdovanojimai už geriausius eksponatus.

Organizatorių teigimu, parodoje dalyvauja daugiau kaip 100 įmonių, asociacijų, organizacijų, apie 200 augintojų, gamintojų ir tautodailininkų ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Lenkijos, Estijos, Baltarusijos.

Sveikindamas parodą, Aleksandro Stulginskio universiteto rektorius prof. Antanas Maziliauskas linkėjo lankytojams ir dalyviams gerų įspūdžių, naujų kontaktų, parodai - augimo. Jis pasidžiaugė pirmąkart parodoje dalyvaujant Kinijos delegaciją.

Linas agro mob 21 06 04

Parodą sveikina Aleksandro Stulginskio universiteto rektorius prof. Antanas Maziliauskas

Šiemet parodą lankė ir Kinijos delegacija

Aplinkos viceministras Linas Jonauskas teigė asmeniškai įsitikinęs, kad šiųmetė paroda yra rekordinė, linkėjo plėtros ir ateinančiais metais, o po 3 metų - aplenkti dalyvių ir lankytojų gausa pavasarinę parodą „Ką pasėsi...".

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas Eugenijus Tijušas pabrėžė, kad išsipildė draugijos svajonė - šiemet pirmą kartą oficialiai parodos pavadinime atsirado žodis žūklė. Jo teigimu, Lietuva viena iš nedaugelio Europos valstybių, kur į vieną draugiją yra susibūrę medžiotojai ir žvejai.

Parodos pagrindinės rėmėjos bendrovės EWA generalinis direktorius Gediminas Kvietkauskas pasidžiaugė, kad ne tik paroda, bet ir dalyviai kasmet auga ir stiprėja, juos jungia neabejingumas gamtai, todėl kyląs noras palyginti renginį su gyvosios gamtos mylėtojų paroda.

Sveikinimo žodį taria bendrovės EWA generalinis direktorius Gediminas Kvietkauskas

Parodą taip pat sveikino Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos tarybos pirmininkas parlamentaras Bronius Bradauskas, generalinis miškų urėdas Rimantas Prūsaitis, Kauno rajono meras Valerijus.

Juostelę kerpa (nuotraukoje iš kairės): generalinis miškų urėdas Rimantas Prūsaitis, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos tarybos pirmininkas parlamentaras Bronius Bradauskas, ASU rektorius prof. Antanas Maziliauskas, aplinkos viceministras Linas Jonauskas

Parodos medaliai ir diplomai

Parodos atidarymo iškilmėse įteikti eksponatų vertinimo komisijos skirti apdovanojimai - medaliai ir diplomai. Šiemet medalius pelnė:

  • miško traukimo traktorinis agregatas - traktorius Valtra N154E Versu su miško priekaba Kronos 140 4 WDM ir hidromanipuliatoriumi Kronos 6020 L (UAB „Rovaltra");
  • lesalai putpelėms (AB „Kretingos grūdai");
  • traktorius Massey Ferguson MF 5712 SL (UAB „East West Agro");
  • dvišalis bendradarbiavimo tinklas www.kaimasinamus.lt (Lietuvos agrarinės ekonomikos institutas);
  • Ukmergės miškų urėdija (už profesionaliosios medžioklės tradicijų puoselėjimą);
  • Lietuvos veislinių paukščių augintojų asociacija (už veislinių paukščių veisimą ir propagavimą);
  • mažoji bendrija „L. studija" (už originalių lietuviškų medžioklinių papuošalų ir suvenyrų kūrimą).

Šiemet įteikti septyni parodos medaliai

Paroda vilioja staigmenomis

Į naująjį paviljoną Nr. 2 lankytojus kviečia Kuršėnų, Nemenčinės, Ukmergės, Radviliškio, Vilniaus miškų urėdijų ekspozicijos. Čia vyksta ir miško pažinimo pamokos jauniesiems miško bičiuliams, suvažiavusiems iš visos Lietuvos.

Aplinkos ministerijos stende laukiami visi, besidomintys gamtosaugos aktualijomis, miškais, jų tvarkymu, tausojimu, galimybėmis gauti Europos Sąjungos finansinę paramą miškams.

Miško, žemės ir komunalinio ūkio technikos eksponatai užima 4,5 tūkst. kv. m. lauko aikštės plotą

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) stende svarbiausi akcentai skirti žuvininkystei. Žvejų ekspozicijoje galima išvysti net ir gyvų jų laimikių. Draugijos ekspozicija, kaip visuomet, džiugina puikiais medžioklės trofėjais, tolimų kelionių įspūdžiais. Galima įsigyti medžioklės amunicijos ir atributikos, gaminių iš kaulo, odos, kailio. Į kvietimą dalyvauti „Sprendimų rate" atsiliepė Latvijos, Estijos bei Baltarusijos medžiotojų draugijos.

„Sprendimų rate 2016" vyksta ne tik medžioklinių šunų pasirodymai, bet galima išbandyti rankos ir akies taiklumą. LMŽD prisistatymo staigmena - medžiotojų, pasaulinio garso muzikantų, tėvo ir sūnaus - Petro ir Dominyko Vyšniauskų koncertas, kurio metu skambėjo ir kompozitoriaus Kazio Daugėlos sukurti nauji lietuviški medžioklės šaukiniai. Parodą puošia gamtos fotografo Vytauto Knyvos nuotraukos.

Petras ir Dominykas (nuotraukoje - dešinėje) Vyšniauskai pristatė naujus lietuviškus medžioklės šaukinius

Pirmą kartą parodos lankytojai kviečiami aplankyti socialinio verslo ekspoziciją, skirtą Lietuvos kaimo socialinio verslo laimėjimams. Čia savo gaminius pristato verslios šalies kaimo bendruomenės ir kitos nevyriausybinės organizacijos. Parodos organizatoriai viliasi, kad nevyriausybinių organizacijų nariams bus įdomu pasižvalgyti ir tiesiogiai pabendrauti su bendruomenių, kurios imasi verslo, atstovais.

Redakcijos „Mano ūkis“ stende kvepia Kalėdomis ir dovanomis

Specialiųjų žinių parodos lankytojai ir dalyviai gali pasisemti Miškų ir ekologijos fakulteto stende „Pajausk miško galią" ir Agronomijos fakulteto stende „Klausk agronomo".

Parodos šviečiamojoje programoje - daugiau kaip 20 seminarų, juose aptariamos įvairiausios temos - nuo specialistų Lietuvos ūkiui rengimo iki socialinio verslo vaidmens kaime.

Paviljone Nr.3 lankytojų laukia dar viena staigmena - moderniuose garduose galima pasigrožėti dekoratyviniais paukščiais, alpakomis, poniais, triušiais ir kitais augintojų išpuoselėtais gyvūnėliais.

Kaip ir kasmet, lankytojus kviečia gausi ir įvairiaspalvė sodinukų, gėlių ir amatų mugė

Miško, medžioklės, žūklės ir gyvulininkystės technologijų parodos „Sprendimų ratas 2016" organizatoriai: Aplinkos ministerija, Generalinė miškų urėdija, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija ir Aleksandro Stulginskio universitetas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14 +NMA

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip įvertintumėte savo ūkį tvarumo požiūriu?
Orai