Dešimčiai geriausių parodos eksponatų įteikti medaliai
2013-04-04

Akademija (Kauno r.). Pirmąją parodos „Ką pasėsi ... 2013" dieną įteikta dešimt medalių įmonėms, pristatančioms pažangius sprendimus arba įrenginius. Dėl medalių varžėsi bent dvigubai daugiau dalyvių, nei buvo įvertinta.

Už kompiuterinę programą e-GEBA gyvulininkystė apdovanojimą pelnė Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba. Ankstesnėje parodoje LŽŪKT pristatė kompiuterinės programos e-GEBA augalininkystės modulį ir pelnė apdovanojimą. Šiemet laurus nuskynė ir antrasis - gyvulininkystės - modulis.

Linas Agro 20 09 01

Apdovanojimas LŽŪKT kolektyvui

Gyvulininkyste besiverčiantys ūkininkai, dirbdami su šia programa, galės analizuoti bandos struktūrą, produktyvumo ir reprodukcijos rodiklius,apskaičiuoti pašarų poreikį, sudaryti pašarų racionus skirtingoms gyvulių grupėms bei planuoti veisimą.

Parodos medalis už už javų kombainą Fendt 6335C įteiktas UAB „Ivabaltė" pardavimų direktoriui Sigitui Šakiui

Už traktorių Agrotron TTV 7250 parodos medaliu apdovanota UAB „Biržų žemtiekimas".

Parodos „Ką pasėsi...“ medaliu už juostinį kultivatorių Striger apdovanota UAB „DOJUS agro". Nuotraukoje – įmonės generalinis direktorius Audrius Kavaliauskas

Už aminorūgščių ir mikroelementų kompleksą augalams tręšti medalis įteiktas AB „Linas agro". Apie šio produkto išskirtinumą pasakoja „Linas agro" Pesticidų prekybos vadovas Petras Kiseliovas (klausykitės garso įrašo):

Medalis – „Linas agro“ atstovų rankose

Už kombainą New Holland CX8080 medalį pelnė AB „Lytagra". Nuotraukoje – įmonės vadovas Adomas Balsys


Už prikabinamą grėblį FELLA TS 8055 PRO apdovanota UAB „East West Agro"

Parodos medaliu įvertinta žieminių kviečių veislę Kovas DS, kurią sukūrė Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro Žemdirbystės institutas. Nauja lietuviška žieminių kviečių veislė Kovas DS Lietuvoje registruota 2010 metais. Manoma, kad artimiausiais metais ji taps viena iš populiariausių.

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro direktorius prof. Zenonas Dabkevičius

Vidutinis Kovas DS derlingumas - apie 9,3 t/ha I-II klases atitinkančių maistinių grūdų, o didžiausias - 12,7 t/ha - gautas 2008 m. Utenos veislių tyrimo stotyje. Augalų aukštis apie 82 cm, grūdai labai stambūs, veislė labai atspari išgulimui, vidutiniškai atspari miltligei, pavasariniam pelėsiui, vidutiniškai jautri lapų septoriozei, dryžligei, javaklupei

Parodos medaliu už trąšų barstomąją Kverneland Exacta TL-GEO apdovanota UAB „Dotnuvos projektai"

Pirmasis „Agroprimum" pelnytas medalis parodoje

Už azotinę trąšą su ureazės inhibitoriumi EREAstabil medaliu įvertinta UAB „Agroprimum" veikla. Pasak įmonės vadybininkės agronomės Loretos Aleknavičienės, produktą jau išbandė Panevėžio, Kėdainių, Vilkaviškio rajonų ūkininkai ir teigiamai įvertino jo efektyvumą. Loreta Aleknavičienė (klausykitės garso įrašo):

Ureazės inhibitoriumi parodoje susidomėjo bendrovės „Šaka" direktorius Juozas Pukelis, sudaręs su „Agroprimum“ sutartį.

„Įmonės konsultantai įtikino, kad produktas padės sutaupyti azoto esant sausrai ir drėgmės pertekliui. Šakių rajono žemės, kuriose dirbame, yra palei Šešupę, jos labai lengvos, todėl seniai ieškojau produkto, kuris padėtų išlaikyti azotą. Ar pasiteisino, pasakysiu rudenį", - kalbėjo J. Pukelis.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar reikėtų privalomai ženklinti visus šunis, kates ir kitus namų augintinius?
Orai