Atnaujintame Algirdiškio parodų centre - visas mėsinių galvijų veislių asortimentas
2015-09-11

Panevėžio r. Algirdiškyje, atnaujintoje UAB „Panevėžio veislininkystė" gyvulių parodų bazėje, penktadienį ir šeštadienį vyks tradicinė „Veislinių gyvūnų paroda 2015". Didžiausias šių metų parodos akcentas - visų Lietuvoje auginamų mėsinių galvijų veislių demonstravimas.

Parodą rengiančio Žemės ūkio rūmų Veislininkystės komiteto pirmininkas ir Lietuvos galvijų veisėjų asociacijos vadovas Edvardas Gedgaudas teigė, kad mėsinių galvijų augintojai pasistengė neatsitiktinai - šiemet jų asociacija švenčia 20 metų veiklos jubiliejų. „Ta proga Mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija ir nutarė parodyti visą veislių asortimentą, parodoje jų bus per 60", - sakė E. Gedgaudas.

Po pertraukos parodoje bus demonstruojamos ir melžiamos karvės - iš viso 18 karvių ir 33 pieninės telyčios.

Lytagra 2 21 01 11 + Biomase 21 01 18

Šiais metais atnaujintame Algirdiškio parodų centre galvijams demonstruoti ir yra sudarytos geresnės sąlygos - įrengtas maniežas ir išvedžiojimas mėsiniams gyvuliams. Bus patogiau ir žiūrovams stebėti, ir ekspertams juos pristatyti. Beje, šiemet galvijus vertins iš užsienio atvykę veislininkystės ekspertai.

Pasak E. Gedgaudo, veislinių gyvūnų augintojus vienijančios asociacijos - pripažintos veislininkystės institucijos - pristatys geriausius eksponatus iš Lietuvos ūkių, kurie parodoje bus įvertinti ir apdovanoti. Be galvijų, parodoje žiūrovai išvys ir veislinius žirgus, avis, triušius, paukščius, kailinius žvėrelius, žuvis.

Parodos lankytojai, ūkininkai, bus mokomi, kaip reikia paruošti gyvulį parodai, taip pat vyks parodomieji avių kirpimai. Numatyta programa ir mažiesiems parodos lankytojams.

Nors Lietuvoje veislininkystė dar turi daug neišspręstų problemų, vis dėlto tokios parodos padeda eiti į priekį, nes ūkininkams tai gera proga pamatyti geriausius veislinius gyvulius ir palyginti juos su auginamais savame ūkyje. „Toks parodos tikslas - skatinti veislinių gyvūnų auginimą, veisimą, gerinti ūkių bandų produktyvumą, supažindinti visuomenę su veislininkystės sektoriaus pažanga bei naujovėmis Lietuvoje", - kalbėjo E. Gedgaudas.

Veislinių gyvulių parodoms surengti Žemės ūkio ministerija skyrė 124 tūkst. eurų - tiek pat, kiek ir kiekvienais metais. Nors šiemet paroda Algirdiškyje bus gerokai didesnė, E. Gedgaudas sakė, kad turimų lėšų pakaks, nes šiemet neorganizuojamos specializuotos parodos, kurioms tekdavo atriekti dalį šios sumos.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ar žinote, kaip savo ūkį pritaikysite prie ES žaliojo kurso reikalavimų?
Orai