Arimo patriotai minėjo 15 metų veiklos sukaktį
2013-01-28

Akademija (Kėdainių r.) Bendraminčių įkurta, siekianti vieno ir svarbiausio tikslo - visais būdais gerinti arimo kokybę, Lietuvos artojų asociacija (LAA) savo darbus skaičiuoja jau 15 metų. Penktadienį į Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) mokymo centrą „Agroakademija" susirinkę arimo patriotai prisiminė svarbiausius asociacijos istorijos momentus, aptarė nuveiktus darbus ir kalbėjo apie jų tęstinumą.

Pirmosios po Nepriklausomybės atkūrimo artojų varžybos įvyko 1996 m. Gruzdžių žemės ūkio mokykloje (Šiaulių  r.). „O 1997-aisiais arimo varžybos vyko jau daugelyje rajonų. Būtent tada ir gimė idėja atnaujinti respublikines varžybas, bet tuomet iškilo daug organizacinių problemų. Iniciatyvos organizuoti varžybas ėmėsi Agronomų sąjunga, o 1998 m. sausį  buvo įsteigta ir Lietuvos artojų asociacija (LAA), kurios pagrindinis tikslas - puoselėti arimo kultūrą, kartu su partneriais rengti artojų varžybas, atstovauti Lietuvai pasauliniuose artojų renginiuose ", - sakė Artojų asociacijos vadovas Alfonsas  Malinauskas.

Vaderstad 12 05

Nuo pat įsteigimo dienos 1998 metais Lietuvos artojų asociacijai vadovauja Alfonsas Malinauskas

Tais metais įvyko  pirmosios Lietuvos artojų varžybos, kurias organizavo LŽŪKT ir LAA.  2002-2004 metais buvo organizuoti pirmieji artojų ir teisėjų mokymai. Kursuose praktinio arimo, technikos reguliavimo subtilybių mokėsi ūkininkai, žemės ūkio bendrovių atstovai, žemės ūkio mokyklų moksleiviai. Šie kursai buvo labai populiarūs ir kasmet į juos atvykdavo per 100 artojų. Alfonsas Malinauskas prisimena, kad pirmaisiais metais varžyboms vykdyti ypač stigo ir kvalifikuotų teisėjų, gebančių vertinti arimo kokybę. Šiame veiklos bare labai svarbus vaidmuo teko asociacijos vicepirmininkui Lietuvos Žemdirbystės instituto Dirvožemio ir agrotechnikos skyriaus vedėjui dr. Virgilijui Feizai bei ASU mokslininkui dr. Vaclovui Bogužui.  „Galima tik pasidžiaugti, kad pastaraisiais metais beveik nepasitaiko atvejų per arimo varžybas, kad būtų skundžiami teisėjų vertinimai. Vadinasi jų kvalifikacija yra tikrai aukšto lygio", - pabrėžė asociacijos pirmininkas.

Dabar arimo teisėjų kvalifikacija rūpinasi Lietuvos žemės ūkio konsultavimo  tarnyba.  Per asociacijos veiklos metus parengtos Pasaulio artojų organizacijos principus atitinkančios arimo varžybų taisyklės, apmokyta daugiau kaip 270 arimo vertinimo teisėjų, 5 iš jų turi tarptautinę kategoriją ir vertina arimą Pasaulio artojų varžybose.  Vienas iš pačių skambiausių asociacijos veiklos rezultatų - artojo Kazio Genčiaus Pasaulio arimo čempionate Austrijoje 2008 metais iškovotas bronzos medalis.

Lietuvos artojų asociacijos 15-mečio proga į "Agroakademijos" mokymo centrą susirinko gausus būrys svečių

Drauge su LŽŪKT specialistais parengtos mokymo programos, pagal kurias ūkininkai mokomi arimo meno, sukurtas mokomasis videofilmas, parašyta monografija „Arimo teorija ir praktika", artojai varžosi rajonuose, o Lietuvos artojų varžybos, rudeninio arimo konkursai jau tapo tradicija. Svarbiausia - gražėja Lietuvos laukai.

Daug gražių padėkos žodžių pasakyta aktyviausiems LAA nariams ir rėmėjams  - bendrovės „Laumetris" direktoriui Jonui Putnai, UAB „Dotnuvos projektai" generaliniam direktoriui  Rimantui Dapkui, Aleksandro Stulginskio universiteto rektoriui prof. Antanui Maziliauskui, profesoriams Albinui Kustai, Rimantui Veličkai, visiems arimo vertinimo teisėjams ir jų organizatoriams rajonuose.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip ketinate ūkininkauti kitąmet, jeigu dar didės mokesčiai ir mažės žemės ūkio rėmimas?
Orai