„Agrovizijai“ linkėjo tapti agrorealybe (fotogalerija)
2015-07-01

Akademija (Kėdainių r.). Šiandien, liepos 1-ąją, prasidėjo tris dienas truksianti žemės ūkio technologijų paroda „Agrovizija 2015". Žemdirbiškajai visuomenei tai vienas svarbiausių metų renginių, kur galima apžiūrėti naujausių veislių bandymus, įvertinti augalų apsaugos produktų efektyvumą bei žemės ūkio technikos galimybes.

Kadangi paroda visada rengiama po atviru dangumi, tai patys didžiausi iššūkiai organizatoriams susiję su oro sąlygomis. Ko tik nebuvo per tuos dešimt metų - ir sausrų, ir liūčių, ir didžiulių karščių, ir rankas stingdančios vėsos. Tai labai aiškiai parodo, kokiomis sudėtingomis sąlygomis realiai dirba mūsų žemdirbiai.

Puikus organizatorių derinukas - Lietuvos augalų apsaugos asociacija, LAMMC Žemdirbystės institutas ir Lietuvos ūkininkų sąjunga - garantuoja verslo, mokslo ir praktikos vienybę. Mokslininkų indėlis į parodos „svorį" itin solidus: per 10 parodos organizavimo metų buvo surengta daugiau kaip 90 seminarų, kasmet pristatomos naujausios mūsų šalies selekcininkų sukurtos augalų veislės, pateikiamos naujausios rekomendacijos. Be to, gausus mokslininkų būrys visas tris dienas parodos metu yra pasirengęs atsakyti į visus lankytojų klausimus.

Prieš dešimt metų parodos organizatoriai kėlė sau tikslą - surengti tokią parodą, kokios Lietuvoje dar nebuvo. Ir tai tikrai pavyko. Pirmojoje „Agrovizijoje 2006 m. dalyvavo devynios augalininkystės srities kompanijos: „Agrochema", „Agrodema", „Agrokoncernas", „Bayer CropScience, BASF, „Kustodija", „Kemira GrowHow" (dabar „Baltic Agro"), „Makhteshim Agan" (dabar „ADAMA") ir „Syngenta". Technikos įmonėms atstovavo „Biržų žemtiekimas", C.Olsen Baltic" (dabar „DOJUS agro", „Dotnuvos projektai", „Kesko Agro Lietuva", „Laumetris" ir „Raifagra" (dabar - „Agrokoncerno technika").

Technikai parodoje skiriama vis daugiau dėmesio. Šįkart pirmąją ir antrąją parodos dienas bus demonstruojama žemės dirbimo ir šienainio gamybos technika, o penktadienį, trečiąją parodos dieną, vyks purkštuvų šou. Viena iš šiemetinių naujovių - drenažo įrenginio demonstravimas, mat užmirkusių laukų problema darosi vis akivaizdesnė visoje šalyje.

Šiemet parodos dalyvių skaičius perkopė pusšimtį. Išsiplėtė ir plotai - nuo 10 ha 2006-aisiais paroda išaugo iki 30 ha ploto. Bandymų laukelių šiemet įrengta daugiau kaip 600 (pirmosios parodos metu jų buvo 180). Be abejo, kasmet daugėja ir lankytojų. Pirmojoje „Agrovizijoje" jų buvo apie 3 000, pernai apie 8 500, o šiemet tikimasi ne mažiau kaip 9 000 žemdirbių.

Sveikinimai 10-mečio proga

Parodos atidaryme dalyvavusi žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė nėra praleidusi nė vienos „Agrovizijos". Pirmoje ji dalyvavo kaip Kėdainių rajono merė, vėliau kaip Seimo narė. Žemės ūkio ministerija šiemet pirmą kartą yra ir parodos dalyvė - lankytojus kviečia į savo palapinę susipažinti su Kaimo plėtros programos priemonėmis, galimybe pasinaudoti ES finansine parama. V. Baltraitienė įteikė padėkas parodos organizatoriams ir jų partneriams.

Parodą sveikina ministrė Virginija Baltraitienė

Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas išskyrė šią parodą iš kitų visų pirma dėl tamprių mokslo ir ūkininkavimo sąsajų. Jis pasidžiaugė, kad augalininkystės sektoriui šiemet prognozuojamas beveik 5 mln. t derlius. Kartu apgailestavo, kad pieno sektoriaus situacija tebėra prasta. Jis informavo, kad parodos dienomis pieno gamintojai atveš keliasdešimt tonų pieno ir išpils jį vieno ūkio mėšlidėje, taip protestuodami prieš mažas supirkimo kainas.

Parodos dalyvius ir lankytojus sveikino Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentas Jeronimas Kraujelis, premjero patarėjas Adolfas Damanskis. Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas atvyko ne tik su linkėjimais, bet ir didele šluota. Linkėdamas parodai giedrų orų, pastatė ją šalia scenos ražu į viršų ir priminė senovės posakį: kol ražas į viršų - lietaus nebus.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius pasidžiaugė krašto ūkininkais, kurie garsėja kaip grūdų, cukrinių runkelių ir daržovių auginimo profesionalai. „Žinoma, be Žemdirbystės instituto ir Konsultavimo tarnybos tokių rezultatų Kėdainių žemdirbiai nebūtų pasiekę. Ribų geriems rezultatams nėra, todėl linkiu, kad „Agrovizija" taptų realybe", - sakė S. Grinkevičius.

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro direktorius prof. Zenonas Dabkevičius, pasidžiaugęs Lietuvos kaimo pažanga, įteikė Lietuvai nusipelniusių agronomų žymenis ilgamečiui Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentui Jeronimui Kraujeliui ir Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotojui Broniui Paužai.

Lietuvos augalų apsaugos asociacijos direktorė Aušra Beniulienė įteikė parodos simbolį - iš stiklo pagamintus suvenyrinius ilgaaulius batelius - parodos dalyviams, kurie dalyvauja „Agrovizijoje" nuo pat 2006 metų.

***

Spalvingoje parodoje visada yra kur akis paganyti - dalyvių išradingumui puošiant ekspozicijas ribų nėra. Netrūksta čia ir visokių smagių akcijų ir atrakcijų.

Šiemet parodoje sulaukta ir oficialių užsienio svečių - „Agrovizijoje" lankosi Baltarusijos žemės ūkio viceministras-Veterinarijos ir maisto pramonės priežiūros departamento direktoriaus Vasilijaus Pivovaro vadovaujama delegacija.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką planuojate ūkyje 2020-aisiais?
Orai