Basf 22 09 27 22 10 03 Lytagra
Renginiai
Agronomų sąjungos gretos kasmet auga

Akademija (Kauno r.). Aleksandro Stulginskio universitete šurmuliavo įvairių kartų agronomai - jų Alma Mater vyko Lietuvos agronomų sąjungos XXXI suvažiavimas, skirtas pirmajai kalendorinei Agronomų dienai paminėti.

Į šventę susirinko per 250 agronomų iš 38 rajonų. Pradėdami kurti šios dienos paminėjimo tradicijas, šalies agronomai pirmiausia dėkojo savo dėstytojams - žmonėms, suteikusiems žinių ir padėjusiems eiti pirmus agronomų žingsnius gamyboje.

Bioversija 22 08 31

Lietuvos agronomų suvažiavime, skirtame pirmajai kalendorinei Agronomų dienai paminėti, dalyvavo per 250 šios profesijos atstovų

Sveikindamas suvažiavimo dalyvius Seimo Pirmininkas prof. Viktoras Pranckietis, buvęs ilgametis ASU Agronomijos fakulteto dekanas, neslėpė pasididžiavimo savo profesija. „Pagarba mūsų profesijai visada buvo vienareikšmiška, tai taikiausia, garbingiausia duonos augintojo profesija. Didžiuojuosi esąs agronomas", - sakė V. Pranckietis.

Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo akto signataras agronomas Kęstutis Rimkus įteikė duonos kepalą Seimo Pirmininkui Viktorui Pranckiečiui linkėdamas nepamiršti duonos skonio ir prašydamas valdžios netrukdyti žemdirbiams dirbti savo darbo

Paklausiausia profesija universitete

Aleksandro Stulginskio universiteto rektorius prof. Antanas Maziliauskas pripažino agronomų indėlį keičiant Lietuvos laukų ir pasėlių vaizdą, javų derlingumą. Jo teigimu, agronomo profesija viena populiariausių tarp studentų ir stojančiųjų.

„Tai rodo, kad moksleiviai supranta, kas yra tautos ateitis. Agrariniu požiūriu esame gana stiprus kraštas, esame potencialūs maisto augintojai ir gamintojai ne tik Lietuvai, bet ir pasauliui. Kalbama, kad pasaulyje maisto poreikis 2050 m. bus dvigubas. Jau dabar mūsų rinkos auga, tad jei dirbsime, veiklos turės ir dabartinės, ir ateinančios kartos", - neabejojo ASU rektorius.

Rektorius Antanas Maziliauskas pabrėžė, kad agronomo profesija - populiariausia tarp studentų ir stojančiųjų į Aleksandro Stulginskio universitetą

Jis pastebėjo, kad valdžia, siekdama sumažinti universitetų skaičių Lietuvoje, nes mažėja šalyje vaikų, vadovaujasi neteisingu požiūriu. „Jei šiandien nusikaposime galvas, tai po 5-10 metų pasauliui nebūsime įdomūs ir konkurencingi. Negalima žiūrėti tik į šalies demografinę situaciją, būtina išlaikyti ir stiprinti potencialą, nes pasaulyje aukštojo mokslo poreikis didėja", - sakė A. Maziliauskas.

Rektoriaus teigimu, užsienio studentų skaičius universitete jau dabar siekia 5 proc., nors manoma, kad jis augs iki 10 proc. Šiemet studijomis ASU susidėmėjo ypač daug užsienio studentų - paraiškas pateikė apie 350 užsieniečių.

Asmeniškai už įgytas žinias dėstytojai doc. dr. Nijolei Špokienei dėkojo Radviliškio rajono ūkininkas Jonas Ruškys

Nominuoti ir mokslininkai, ir gamybininkai

Lietuvos agronomų sąjungos (LAS) pirmininkė Giedrė Butkienė pabrėžė, kad kitais metais Lietuvos valstybė švęs šimtmetį, o LAS minės 97 metų veiklos sukaktį. „Lietuvos agronomų sąjungos istorija keliauja kartu su Lietuvos istorija. Ir nuo pat įkūrimo sąjungos tikslas nesikeičia - skatinti ir koordinuoti agronomų profesinį bendradarbiavimą ir kūrybinę veiklą, atstovauti ir ginti narių interesus", - sakė LAS pirmininkė.

Giedrė Butkienė džiaugėsi augančiu narių skaičiumi bei stiprėjančia organizacija ir kvietė kolegas prisidėti kuriant Agronomų dienos minėjimo tradicijas

Pirmininkė džiaugėsi, kad sąjungos gretos kasmet auga - šiuo metu ji vienija 435 narius (pernai - 372) rajonų skyriuose ir įstaigose. Naujas skyrius įkurtas Pasvalio rajone (pirmininkė - Laura Masilionytė), o Šilutės rajone - ir atkurtas (pirmininkas - Leonas Anskaitis). Iš viso šiuo metu sąjunga jungia 12 skyrių.

Per suvažiavimą įteiktos garbės nario ir Lietuvai nusipelniusio agronomo nominacijos. Lietuvai nusipelniusių agronomų gretas papildė Zigmas Urbonas, buvęs devintasis universiteto (tada -akademijos) rektorius, ir Zenonas Dabkevičius, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro direktorius.

Lietuvai nusipelnęs agronomas Zigmas Urbonas pastaraisiais metais aktyviai dalyvauja visuomeninės organizacijos „Patirtis" veikloje, teikia siūlymus Lietuvos valstybės institucijoms dėl kaimo bendruomenių ir šeimos ūkių tolesnio vystymo, rūpinasi, kad būtų stiprinamas universiteto mokslinis-edukacinis potencialas

Garbės nario vardas suteiktas ŽŪB „Agromanija" agronomui-technologui Albinui Bakučiui, Kuršėnų ŽŪB pirmininko pavaduotojui Vladui Kriaučiūnui, Valstybinės augalininkystės tarnybos Augalų dauginamosios medžiagos skyriaus vedėjai Marijai Alechnovič, Varėnos rajono pedagogei Aldonai Groblienei ir verslininkei Angelei Raulušaitienei, ASU dėstytojai Nijolei Špokienei ir LŽŪKT Telšių rajono biuro augalininkystės konsultantui Antanui Mažeikai.

Artimiau pabendrauti su buvusiais bendrakursiais ir dėstytojais agronomai sugužėjo į auditoriją

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kas turėtų sudaryti planuojamo steigti Melioracijos fondo lėšas?
Visos apklausos