„AgroBalt 2016“ parodoje – pažadai spręsti skaudžiausias problemas
2016-03-31

Kaunas. Nelengvu žemės ūkiui metu „Žalgirio" arenoje prasidėjo 21-oji tarptautinė žemės ūkio ir maisto pramonės paroda „AgroBalt". Didžiausioje Baltijos regione parodoje iki balandžio 2 d. savo produkciją eksponuos keli šimtai Lietuvos ir svečių šalių žemės ūkio verslo bei maisto pramonės atstovų.

Parodos atidaryme dalyvavo ir į Lietuvą oficialaus darbo vizito atvykęs už žemės ūkį ir kaimo plėtrą atsakingas Europos Komisijos narys Filas Hoganas (Phil Hogan) kartu su Lietuvos Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi, Seimo Pirmininke Loreta Graužiniene, kolega eurokomisaru Vyteniu Andriukaičiu ir parodos šeimininke, žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene.

Linas agro mob 21 04 01

„AgroBalt 2016" simbolinę juostelę iš lietuviškų riestainių perkirpo aukščiausieji parodos svečiai

Parodos atidaryme dalyvavo Latvijos, Estijos, Liuksemburgo, Maltos žemės ūkio ministrai, įvairių šalių ambasadoriai, Lietuvos politikai ir kt.

Nepaisant didžiulės krizės pieno sektoriuje, išvakarėse Vilniuje vykusios pieno gamintojų protesto akcijos, „AgroBalt" parodos atidaryme netrūko optimizmo, pagyrimų Lietuvos žemės ūkiui, taip pat mažai pienininkus guodžiančių kalbų apie politikų susitikimus ir pokalbius jų problemoms spręsti, apie nesąžiningus santykius tarp rinkos dalyvių.

Parodos atidarymo svečiai „Žalgirio" arenos amfiteatre

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė „AgroBalt" parodos dalyvius ir svečius pasveikino vaizdo reportažu. „Lietuva visada mokėjo dirbti žemę. Šiandien tradicijas deriname su pažangia gamyba, efektyvia kontrole, kuri užtikrina puikią lietuviškų maisto produktų kokybę. O Lietuvos dalyvavimas Europos bendrojoje rinkoje žemės ūkio verslui atveria vis daugiau galimybių", - sakė šalies vadovė. O su iššūkiais žemdirbiai susiduria visais laikais, netrūksta jų ir šiandien, todėl ji kvietė sutelkti jėgas, kad būtų įveikti ir šių dienų didžiausi žemės ūkio rūpesčiai, kad ūkininkai gautų deramą atlygį už savo darbą.

Premjeras Algirdas Butkevičius teigė, kad „AgroBalt" jau tapo nepriklausoma Lietuvos istorijos dalimi. Jis dėkojo F. Hoganui už galimybę šįryt susitikti ir aptarti svarbiausias problemas dėl pieno sektoriaus problemų, už pateiktas rekomendacijas, pasiūlymus, kokiu keliu Lietuva turėtų eiti.

Premjeras Algirdas Butkevičius parodoje pabendravo su ožkų augintoja Dalia Ėmužyte

F. Hoganas pasveikino „puikią istoriją" turinčią „AgroBalt" parodą su 21-uoju gimtadieniu. Tokios parodos, pasak jo, padeda ūkininkams integruotis į šalies gyvenimą ir kelti ekonomiką. „Esu čia sunkiu metu Lietuvos pieno gamintojams, todėl diskutavome su premjeru ir žemės ūkio ministre apie galimus sprendimus sprendžiant tiek trumpalaikius, tiek vidutinės trukmės sunkumus, iškylančius ūkininkams. Baltijos šalių ūkininkus rėmėme ir praėjusiais, ir šiais metais, pernai pasiūlėme 500 mln. eurų paketą. Stengiamės padėti ūkininkams, norime sustiprinti jų indėlį maisto ir išteklių grandinėje", - kalbėjo eurokomisaras, rytoj išvykstantis į Estiją.

Žemės ūkio eurokomisaras Filas Hoganas pasveikino „AgroBalt“ parodą su 21-uoju gimtadieniu

Žemės ūkio ministrė V. Baltraitienė sakė, kad „privalome rasti kelią padėti silpniausiai grandžiai - ūkininkams, dažnai kenčiantiems nuo nesąžiningos verslo praktikos" ir linkėjo, kad paroda taptų naujų idėjų šaltiniu.

Nuo pat gyvavimo pradžios „AgroBalt" - ne vien tarptautinė paroda, kurioje vyksta maisto produktų, naujausios įrangos, technikos ir technologijų demonstravimas, bet ir vieta, kurioje susitinka daugelio šalių vyriausybių, oficialių delegacijų atstovai, žemės ūkio specialistai, kur rengiami laikmečio keliamus poreikius atitinkantys politiniai forumai, diskutuojama ir dalijamasi patirtimi susitikimuose, seminaruose, konferencijose.

Parodos šeimininkė - žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė

Šių metų „AgroBalt" parodoje abu Europos Komisijos nariai pirmąją parodos dieną skaitys pranešimus politiniame forume „Maisto tiekimo grandinė - laikas pokyčiams?" F. Hoganas skaitys pranešimą apie žemės ir maisto ūkio vaidmenį ES ekonomikoje ir maisto tiekimo grandinės konkurencingumą. Šio forumo svarbą ir aktualumą akcentavo visi aukščiausieji parodos atidaryme dalyvavę svečiai, o V. Baltraitienė išreiškė viltį, kad jis taps gerų pokyčių svarba.

„AgroBalt" tikslas - stiprinti žemės ir maisto ūkio sektoriaus konkurencingumą, skatinti smulkųjį ir vidutinį verslą kaimo vietovėse, užmegzti regioninių žemės ūkio ir maisto pramonės įmonių bei institucijų kontaktus su kitomis šalimis.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė ir eurokomisaras Filas Hoganas apsilankė Lietuvos šiltnamių asociacijos stende ir pasikalbėjo su jos prezidentu Antanu Šležu (dešinėje)

Savo stendus parodoje turi įvairių šalių ambasados, valstybės institucijos, Lietuvos ir kitų šalių žemės ūkio, maisto ir kitų produktų įmonės, kaimo bendruomenės, pavieniai ūkininkai. „Žalgirio" arenos teritorijoje įrengtame 1 500 kv. m. veislinių gyvulių paviljone po vienu stogu susiburs pripažintos veislininkystės institucijos - asociacijos, kurios pristatys skirtingų rūšių gyvulius. Parodos lankytojai galės grožėtis žirgais, pieniniais ir mėsiniais galvijais, taip pat netrūks avių, ožkų, triušių, paukščių ir kitų gyvulių.

„AgroBalt" organizatoriai skelbia tokias parodos temas: „Sveikesniam gyvenimui - sveikas ir saugus maistas", „Agroverslo galimybės", „Aktyvus pažintinis turizmas", „Žemės ūkio ir maisto pramonės įranga", „Žemės ūkio ir maisto pramonės technologijos", „Bioenergetika", „Veislinė gyvulininkystė", „Žemės ūkio technika".

Ankstesniais metais parodoje „AgroBalt" savo gaminius ir paslaugas pristatė daugiau nei 40 užsienio valstybių atstovų ir apsilankė daugiau nei 35 000 lankytojų.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių rūšių augalų plotus ūkyje šį pavasarį ketinate gerokai padidinti?
Orai