
Vilnius. Vyriausybė trečiadienį suteikė septyniems asmenims ir įmonėms nacionalinių mecenatų vardus, tarp jų – ir agroverslo atstovai.
Pirmą kartą nacionalinio mecenato vardas suteiktas tokiam dideliam skaičiui asmenų.
Pagal trečiadienį priimtą Ministrų kabineto sprendimą, nacionaliniais mecenatais pripažintos įmonės „Agrokoncerno grūdai“ bei „Agrokoncernas“. Pirmoji 1,13 mln. Eur skyrė Naisių vasaros teatrui, o antroji – 1,14 mln. Eur labdaros ir paramos fondui „Švieskime vaikus“.
Taip pat nacionalinio mecenato vardas suteiktas ir Vaidui Barakauskui, valdančiam bendroves „Ilzenbergo dvaras“ ir „Indeco: Investment and Development“, 1 mln. Eur parėmusiam Onuškio šv. Mykolo arkangelo bažnyčios atnaujinimą.
Nacionalinių mecenatų vardai taip pat skirti bendrovei „J investicijos“ už 1 mln. Eur „Ateities biomedicinos fondui“, Angelei ir Sigitui Kazlauskams, Vilniaus universiteto (VU) fondui paaukojusiems 3,1 mln. Eur, Rolandui Valiūnui, 1,4 mln. Eur skyrusiam Lietuvos meno pažinimo centrui „Tartle“.
Nacionaliniu mecenatu pripažintas ir užpernai miręs Mantvydas Juozapavičius, iš kurio palikimo jo tėvai skyrė 1,3 mln. eurų VU fondui.
Mecenavimo taryba šiais metais iš viso buvo sulaukusi 19 siūlymų dėl mecenatų vardų suteikimo: penkių dėl nacionalinio, vienos dėl savivaldybės ir 13 dėl bendruomenės mecenato vardo.
Nuo 2018 metų, kai priimtas Mecenavimo įstatymas, nacionalinių mecenatų vardai suteikti dukart. Visų mecenatų vardai įrašomi į Mecenatų knygą. Ji pildoma ir saugoma Valdovų rūmuose Vilniuje.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Jaunimui agroversle – daugiau galimybių, nei jie mano
2025-11-11 -
Pagerbti kaimo bendruomenių lyderiai ir savanoriai
2025-11-07 -
Europos rinkimuose – lietuviškas pieno ūkis
2025-10-29
Skaitomiausios naujienos
-
Išmokų nematysi, jei gausi pensiją?
2025-10-17 -
Melagingos žinutės kaina: iš ūkininko lauko dingo 150 t bulvių
2025-10-21 -
Finansinė įtampa grūdų sektoriuje – ūkininkai sprendimų ieško su ministru
2025-11-03




(0)