Vokietijos žemės ūkio technikos gamintojai stiprina pozicijas rinkoje
2013-09-18

Berlynas. Vokietijos žemės ūkio mašinų gamintojus džiugina pardavimų rezultatai, kurie viršijo 2013 metų prognozes. Didėlė traktorių, kombainų ir kitos įrangos paklausa lėmė, kad Vokietijoje pagamintos žemės ūkio technikos šiais metais parduota 7,7 proc. daugiau negu pernai, rašo „Agrarheute".

Europos žemės ūkio technikos asociacija įsitikinusi, kad žemyno gamintojai ir toliau kurs bendrą ir tvirtą namų rinką. Prognozuojama, kad Europos technikos gamintojų apyvarta 2013 m. sieks 24,8 mlrd. eurų (74,5 mlrd. Lt) , o svarbiausiais rinkos dalyviais išliks Vokietija ir Prancūzija. Šių dviejų šalių bendra produkcijos dalis ES rinkoje turėtų išaugti iki 44 proc.

Vokietijos mašinų inžinerijos federacijos duomenimis, 2013 m. šalyje pagamintos technikos parduota už 8,2 mlrd. eurų (28,3 mlrd. Lt) arba 7,7 proc. daugiau negu praėjusiais metais. Ekspertai pastebi, kad vis daugiau ūkininkų renkasi techniką su užrašu „pagaminta Vokietijoje". „Europos žemės ūkio mašinų pramonė išgyvena pakilimą, mes aiškiai jaučiame pirkimo bumą", - 40 proc. apklaustų gamintojų neabejoja, kad 2013 m. bus pelningi.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Agrotechnikos prekybos pagyvėjimas susijęs su rekordiniu derliumi, kuris lėmė ne tik grūdų, gyvulių pašarų kainas, bet ir padidino perkamąją ūkininkų galią. Mašinų pramonę palankiai veikia ūkio subjektams teikiama ES parama, kuria siekiama įgyvendinti struktūrinius žemės ūkio pokyčius bei įdiegti modernių technologijų naudojimą.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks bus Lietuvos kaimas 2050-aisiais?
Orai