Vokiečių ūkininkai prieš ateities fantazijas
2018-10-23

Berlynas. Brandenburgo ūkininkų sąjunga griežtai reagavo į Vokietijos federalinės žemės ūkio ministrės Julijos Klokner (Julia Klöckner) pretenzijas, esą jie neįsiklauso į visuomeninių organizacijų kritiką ir nereaguoja į socialinius lūkesčius.

Kaip informuoja Vokietijos žiniasklaida, ministrės kritika žemdirbiams buvo susijusi su aplinkosaugos ir gyvūnų gerovės aktyvistų priekaištais. Brandenburgo ūkininkai pabrėžė, kad „technines beprasmybes“ jie vadins tikruoju vardu ir užtikrintai akcentuos šeimos ūkių ekonominį ir ekologinį pranašumą.

Ūkininkai priminė ministrei, kad dėl nuolaidžiavimo gyvūnų gerovės aktyvistams ir aplinkosaugininkams Brandenburge beveik neliko atviro tipo pramoninių gyvulių šėrimo aikštelių, ūkininkų veiklą varžo ir slegia įvairiausios instrukcijos. Anot ūkininkų, pernelyg aktyvi gyvūnų gynėjų veikla prisidėjo prie to, kad regione daugėja vilkų, kurie skerdžia galvijus.

RVAC 21 09 30

Ūkininkai reagavo ir į ministrės žodžius, kad žemės ūkį reikėtų vertinti kaip novatorišką sektorių. Anot žemdirbių, jie, kaip ir kitų profesijų atstovai, naudojasi moderniomis technologijomis, bet žemės ūkio esmė – išsaugoti derlingą dirvožemį ir jame auginti produkciją. Saulės energija ir žmogaus darbas yra žemės ūkio pagrindas.

„Mes darėme tai prieš tūkstantį metų ir tikrai nekeisime savo požiūrio, todėl mūsų ir ministrės supratimas apie tai, kas yra žemės ūkis, skiriasi“, cituoja žemdirbių pranešimą žiniasklaida.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai