Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Pasaulyje
Už telyčią paklojo ketvirtį milijono JAV dolerių

Kanbera. Galvijų veisėjas Dekleinas Patenas (Declan Patten) džiūgauja - jo 2 mėn. amžiaus telyčia aukcione Australijoje parduota už 251 tūkst. JAV dolerių. Tai - naujas šios srities rekordas. Prieš dvejus metus to paties veisėjo pieninis veršelis buvo parduotas už 112 tūkst. JAV dolerių.

Brangiausiai pasaulyje įvertintos holšteinų veislės telyčios vardas irgi neeilinis: Lighting Ridge-CMD Jedi Gigi-Imp-Et. Ši telyčia gimė iš embriono, pirkto JAV. D. Patenas už keturis embrionus, tarp kurių buvo ir Gigi, JAV genetikos bendrovei sumokėjo 20 tūkst. JAV dolerių. Dabar Gigi grįš atgal į Ameriką - ją nusipirko JAV genetikos bendrovė. 

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Nuotrauka iš Lightning Ridge Genetics paskyros socialiniame tinkle Facebook

Gigi pasaulio genetiniame reitinge užima 4 vietą tarp daugiau kaip milijono reitinguotų telyčių. „Mes stengiamės sukurti kuo pelningesnes karves, kurios duotų kuo daugiau pieno su tomis pačiomis pašarų sąnaudomis", - teigė veisėjas D. Patenas.

Kaip ir kada genetikos įmonei atsipirks į telyčią investuotas ketvirtis milijono? Lietuvos galvijų veisėjų asociacijos (LGVA) direktorius Edvardas Gedgaudas neabejoja, kad ši telyčia ne tik atsipirks, bet ir leis uždirbti.

„Jau vien tik jos vardas daug reiškia, kuris atskleidžia, kokie gyvulio genai yra per daugelį kartų. Gigi atliktas genominis vertinimas  parodė, kad ji turi viską, ko reikia pačios aukščiausios kokybės piendavei. Tik ji skirta ne pieno gamybai, o geros genetikos palikuonims atvesti. Vos tik ši telyčaitė paaugs iki 12-13 mėn., kai išsivystys jos kiaušidės, ją pradės sėklinti aukščiausiojo lygio seksuota sperma ir plauti embrionus. Vienas jos embrionas gali kainuoti apie 20 tūkst. Eur. Išplovus 20 embrionų ji jau uždirbs daug pinigų. O jeigu dar atves bulių, jį savininkai galės parduoti maždaug už 100 tūkst. dolerių", - E. Gedgaudas skaičiavo, kiek galima uždirbti iš geros genetikos.

Investicijų grąža neabejoja ir D. Patenas, vėliau svarstęs, kad Gigi pardavė netgi per pigiai.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos