


Berlynas. Naujai suformuotoje Vokietijos vyriausybėje neliko Žemės ūkio ir maisto ministro Kristiano Šmidto (Christian Schmidt), kuris nemalonės susilaukė, kai balsavo už glifosato licencijos pratęsimą Europoje. Šį politiką pakeitė buvusi žurnalistė, Angelos Merkel vadovaujamos Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) narė 45 metų Julija Klokner (Julia Kloeckner).
Naujoji žemės ūkio ministrė sako, kad Europos Sąjungos žemės ūkio politika bus pagrindinė tema jos darbotvarkėje ministerijoje, nes ES susiduria su finansų krize, kai Jungtinė Karalystė palieka bloką, rašo „Der Tagesspiegel". Ministrė patvirtino, kad daug dėmesio skirs vartotojų apsaugai, gyvūnų gerovei ir Vokietijos žemės ūkio konkurencingumui išsaugoti.
J. Klokner yra Krikščionių demokratų sąjungos pirmininkės A. Merkel pavaduotoja ir buvusi Žemės ūkio ir maisto viceministrė. Ji derybose dėl naujos vyriausybė sudarymo buvo atsakinga už koalicijos susitarimą, kad Vokietijoje bus uždraustas glifosato naudojimas. Susitarimas pasiektas, tačiau šį herbicidą ketinama uždrausti tik tuomet, kai bus rasta alternatyva.
Nauja vyriausybė taip pat susidarė toliau drausti auginti genetiškai modifikuotus augalus, plėsti ekologinį ūkininkavimą.
Pernai Europos Sąjungos sprendimą pratęsti glifosato licenciją dar 5 metams nulėmė netikėtas Vokietijos pasirinkimas. Šios šalies kanclerė A. Merkel buvo priblokšta sužinojusi, kad tuometinis žemės ūkio ir maisto ministras K. Šmidtas nurodė balsuoti „už", nors buvo susitarta, kad Vokietija nepalaikys šio siūlymo. Jei Vokietija būtų balsavusi prieš ar susilaikiusi, leidimas naudoti glifosatą nebūtų pratęstas.
MŪ inf. CDU nuotrauka
Taip pat šia tema skaitykite
-
Miežius kulti pradėję lenkai grūdų kainomis nesidžiaugia
2025-07-03 -
Ką numato naujas ES ir Ukrainos susitarimas dėl žemės ūkio produktų importo
2025-07-01 -
Liūtys ir sausros kol kas nesumenkino gerų ES derliaus perspektyvų
2025-07-01
Skaitomiausios naujienos
-
Nuo liepos – pokyčiai registruojant žemės ūkio techniką
2025-06-04 -
Seimas nusprendė: žemės ūkio technikai draudimo apmokestinimo išimčių nebus
2025-06-17 -
S. Skvernelis: norint atliepti ūkininkų reikalavimus, reikėtų atskiros mokesčių sistemos
2025-06-18
(0)