Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Ukrainos maisto produktų gilinama krizė ūkininkus atginė į Briuselį
Socialinio tinklo „Twitter“ nuotr. („AgroProfil“)

Briuselis. Lenkijos, Rumunijos, Vengrijos, Slovakijos, Čekijos ir Bulgarijos ūkininkai šiandien išėjo į Briuselio gatves. Žemdirbiai reikalauja atkurti muitus ir kvotas Ukrainos žemės ūkio ir maisto produktams.

Mat dabartinė padėtis rimta – minėtų šalių ūkininkai susiduria su sparčiu kainų kritimu, grūdų ir aliejinių augalų sėklų paklausos trūkumu.

Teigiama, kad šis piketas – Ukrainos kaimyninių šalių ūkininkų ir kooperatyvų nepasitenkinimo ir nusivylimo dėl Europos Komisijos sprendimų, priimtų sprendžiant karo sukeltus rinkos iškraipymus, pasekmė.

Bioversija 2024 07 09 m7

Ūkininkai palaiko ES teikiamą paramą Ukrainai ir viliasi, kad karas greitai baigsis, tačiau nori, jog tokia pagalba nekeltų pavojaus ES ūkininkų gyvybingumui ir konkurencingumui.

Ūkininkų organizacijų atstovų teigimu, tarptautinė prekyba žemės ūkio maisto produktais su Ukraina liberalizuota dar vieniems metams, o kai kurioms šalims mokama kompensacija gerokai mažesnė už reikalaujamą.

Čekijai kompensacija iš viso neskirta, tad siekiama, kad ji būtų įtraukta į šalių, kurioms teikiama ES parama, sąrašą.

Be to, anot ūkininkų, įtariama, kad ukrainietiški kiaušiniai ir paukštiena perpakuojama Lenkijoje ar Slovakijoje, siekiant nuslėpti tikrąją jų kilmę, nes šių prekių importas į ES leidžiamas tik atlikus patvirtintas operacijas. Dėl to reikalaujama ukrainietiškus kiaušinius ir paukštieną įtraukti į maisto produktų, kurių importas ribojamas, sąrašą.

Europos žemdirbių skėtinė organizacija „Copa-Cogeca“ viešai paskelbė, kad remia ūkininkų protestą. „ES veiksmai turėtų palengvinti problemas, kurias Ukrainos kaimyninėse šalyse sukėlė per didelis šios šalies žemės ūkių produktų importas“, – rašoma pranešime.

Tiesa, organizacija pabrėžia, kad taip pat palaiko Ukrainą ir būtinybę užtikrinti šalies eksportą, tačiau priduria, kad tai neturėtų trikdyti tinkamo ES bendrosios rinkos veikimo.

Parengta: pagal užsienio spaudą
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos