BASF A1 2024 06 19 Basf m1 2024 06 19
Pasaulyje
Ūkininkui pareikšti kaltinimai dėl nelegalios veiklos ir aplinkos taršos
Asociatyvi Pixabay (Gianni Crestani) nuotr.

Vašingtonas. Tenesio valstija padavė į teismą ūkininką, kuris, kaip manoma, keletą metų nelegaliai laikė didžiulę galvijų bandą.

Apylinkėse užterštas dirvožemis ir vanduo, kaimynai skundžiasi srutų tvaiku ir pablogėjusiomis gyvenimo sąlygomis.

Ūkis Tenesio valstijoje sulaukė teisėtvarkos institucijų dėmesio, kai paaiškėjo, kad 23-erių Trace‘as Browning‘as (Treisas Brauningas) savo nuožiūra išplėtė bandą ir nelegaliai laikė 8 000 gyvulių. Kaip rašo žiniasklaida, tai bene stambiausias galvijų augintojas Tenesyje –140 ha teritorijoje iš viso laikė beveik 9 000 galvijų.

Bioversija 2024 04 26 m7

JAV visi ūkiai, kuriuose auginama daugiau kaip 1 000 gyvūnų, turi gauti leidimą koncentruotai gyvūnų šėrimo operacijai (CAFO). Tokio leidimo vyras neturėjo, demaskavus nelegalią veiklą pradėjo ilgą licenzijavimo procesą, praneša amerikiečių naujienų portalas „Fox17“.

Apylinkių gyventojai skundėsi, kad kaimynas daro neigiamą poveikį vandens telkinių kokybei, jų nuosavybei ir epizootologinei situacijai. Pastaraisiais metais blogėjo oro kokybė, gyventojai sunerimę ir dėl galimo ligų plitimo tarp visų regiono gyvulių. 

Pasak JAV žiniasklaidos, Generalinės prokuratūros pateiktame ieškinyje minimas neteisėtas nuotekų išleidimas į viešuosius vandenis, CAFO veikla ir žemės eksploatavimas. 

Pirmieji įrodymai, pagrindžiantys įtarimus, gauti praėjusių metų gruodį. Tuomet ištyrus apylinkių upelių vandenį laboratorijoje rasti pavojingai dideli E. coli kiekiai. Telkiniai pripažinti nesaugūs maudytis žmonėms.

Remiantis teismo nutartimi, Tenesio ūkyje leidžiama laikyti mažiau nei 1000 gyvūnų, kol negautas leidimas vykdyti CAFO veiklą. Kaltinamojo advokato teigimu, dabar ūkininkas savanoriškai sumažino galvijų skaičių iki 500, tačiau neatsisako idėjos ateityje grįžti prie 9 tūkst. bandos.

Jis neigia, kad yra atsakingas už aplinkos taršą, esą apylinkėse yra ir daugiau stambių ūkių. Be to, motyvuoja, kad, net neturėdamas leidimo, investavo šimtus dolerių ir įrengė apsauginę tvorą bei buferinę zoną.

Šiemet sausį paimtuose vandens mėginiuose E. coli kiekis buvo jau mažesnis, tačiau vis tiek gerokai viršijo nustatytus vandens kokybės standartus. Gegužę ūkyje apsilankęs Tenesio žemės ūkio departamento aplinkosaugos specialistas suabejojo, ar tikrai turimų saugyklų pakanka, norint laikyti numatomą kietojo mėšlo ir srutų kiekį.

Parengta: pagal užsienio spaudą
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate dabartinę savo ūkio finansinę padėtį?
Visos apklausos