Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Pasaulyje
Švedai sukūrė pasėlių žvalgą

Stokholmas. Ateities technologijos taps pasiekiamos ranka. Švedijos mokslininkai sukūrė nepilotuojamą žvalgybinį orlaivį, kuris padės ūkininkams sekti savo pasėlių ir miškų būklę, rašo lantbruk.com.

Pasinaudoję karinėje žvalgyboje naudojamais prototipais, Švedijos žemės ūkio aplinkos ir inžinerijos instituto specialistai suprojektavo miniatiurinį orlaivį, kuris, kaip tikimasi, papildys ligšiolines žemės ūkio paskirties valdų ir miškų stebėsenos sistemas.

Įrenginys sveria 1,1 kg, sparnų ilgis - 1,2 m, o variklis naudoja saulės baterijų gaminamą energiją. Prietaise įmontuotos navigacinės GPS sistemos, todėl galima nustatyti skrydžio maršrutą, o naujausia vaizdo įranga gaunamos didelės raiškos 3D nuotraukos. 25 hektarų plotui nufotografuoti prireikia tik 30 minučių. Kūrėjai teigia, kad jų sukurtas orlaivis sukels tikrą revoliuciją, nes gauti vaizdai leis įvertinti šernų padarytą žalą, laukų drenažo kokybę ar net piktžolių invaziją.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Naudotis šia technikos naujove galės ne kiekvienas. Norint valdyti lėktuvą, būtina turėti licenciją, išklausyti specialius mokymus. Ir kainuos orlaivis nemažiau kelių šimtų tūkstančių JAV dolerių.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos