Švedai sukūrė pasėlių žvalgą
2013-10-31

Stokholmas. Ateities technologijos taps pasiekiamos ranka. Švedijos mokslininkai sukūrė nepilotuojamą žvalgybinį orlaivį, kuris padės ūkininkams sekti savo pasėlių ir miškų būklę, rašo lantbruk.com.

Pasinaudoję karinėje žvalgyboje naudojamais prototipais, Švedijos žemės ūkio aplinkos ir inžinerijos instituto specialistai suprojektavo miniatiurinį orlaivį, kuris, kaip tikimasi, papildys ligšiolines žemės ūkio paskirties valdų ir miškų stebėsenos sistemas.

Įrenginys sveria 1,1 kg, sparnų ilgis - 1,2 m, o variklis naudoja saulės baterijų gaminamą energiją. Prietaise įmontuotos navigacinės GPS sistemos, todėl galima nustatyti skrydžio maršrutą, o naujausia vaizdo įranga gaunamos didelės raiškos 3D nuotraukos. 25 hektarų plotui nufotografuoti prireikia tik 30 minučių. Kūrėjai teigia, kad jų sukurtas orlaivis sukels tikrą revoliuciją, nes gauti vaizdai leis įvertinti šernų padarytą žalą, laukų drenažo kokybę ar net piktžolių invaziją.

LYTAGRA 19 07 04 mob

Naudotis šia technikos naujove galės ne kiekvienas. Norint valdyti lėktuvą, būtina turėti licenciją, išklausyti specialius mokymus. Ir kainuos orlaivis nemažiau kelių šimtų tūkstančių JAV dolerių.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokių organizacijų veikla Jūs domitės?
Orai