Basf A1 12 09 23 Basf 2023 09 08 m1
Pasaulyje
Svalbardo sėklų saugykloje galima pasivaikščioti virtualiai
Socialinio tinklo „Twitter“ nuotr.

Svalbardas (Norvegija). Pasaulinis sėklų bankas nuo pat atsidarymo buvo prieinamas tik specialistams. Tačiau šiemet, švenčiant 15-ąjį saugyklos gimtadienį, visi norintieji gali virtualiai aplankyti didžiulę gumbasvogūnių, ryžių, grūdų ir kitų sėklų kolekciją.

Virtualus turas lankytojus iš pradžių veda tuneliu giliai į kalną. Tuomet prieinama prie trijų kambarių, kurie gali talpinti po 3 000 sėklų dėžių. Kiekvienos rūšies sėklos uždarytos orui nepralaidžiame aliuminio maiše ir laikomos kilmės šalies dėžėje. Lankytojai gali paspausti ant dėžės ir gauti daugiau informacijos, rašo „Mother Jones“.

„Turas kiekvienam suteikia galimybę pasižvalgyti po vidų. Manome, kad tai yra skaidrumo ir atskaitomybės visuomenei klausimas. Tai, kas laikoma šioje saugykloje, yra vienos svarbiausių viešųjų gėrybių Žemėje. Turime užtikrinti, kad jos išliktų amžinai“, – sakė „Nord Trust“ direktorius Stefanʼas Schmitzʼas (Stefanas Šmicas).

Bioversija 23 09 01 m7

Virtualiai pasidairyti po Svalbardo sėklų saugyklą galima čia.

***

Banke saugoma 1,2 mln. sėklų iš visų planetos kampelių tam atvejui, jeigu kitur jos būtų prarastos dėl karo, stichinių nelaimių ar pandemijos.

Saugyklą, suprojektuota veikti neribotą laiką, valdo Norvegijos vyriausybė, tarptautinė organizacija „Crop Trust“ ir Šiaurės šalių genų bankas. Triskart per metus ji papildoma naujomis sėklomis iš kitų sėklų bankų.

Šaltinis: manoūkis.lt inf.
Gudinas -  23 06 14
Bayer 2023 08 21

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kaip vertinate saugomų teritorijų žemėlapius?
Visos apklausos