Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Pasaulyje
Sniegas apsaugos kviečius nuo šalčio

Briuselis, vasario 6 d. Sniego dangos storis pagrindiniuose Europos Sąjungos kviečių auginimo regionuose - Prancūzijoje, Vokietijoje ir Jungtinėje Karalystėje - yra pakankamas, kad apsaugotų žiemkenčius nuo šalčio. Susirūpinimą kelia tik kietųjų kviečių, kurie mažiau atsparūs šalnoms, pasėlių būklė Prancūzijoje, praneša „Apk-inform".

Palyginti ramios ūkininkų nuotaikos dėl žiemkenčių būklės minėtose šalyse atitinkamai paveikė kainas Paryžiaus ir Čikagos biržose. Vasario 3-ąją Paryžiaus MATIF biržoje kovo mėnesio kontraktų kviečių kaina per vieną dieną krito 2 JAV dolerius - iki 283 JAV dolerių už toną. Amerikos CBOT biržoje kritimas buvo dar didesnis - 4,3 dolerio - iki 243,5 dolerių už toną.

Rinkos ekspertai atkreipia dėmesį, kad sniego danga Lenkijoje, Rumunijoje ir Baltijos šalyse yra per plona, kad visiškai apsaugotų žiemkenčius nuo iššalimo.

Lietuvoje vidutinis sniego dangos storis sausio pabaigoje daugelyje rajonų buvo 11-20 cm, kraštiniuose vakariniuose ir vietomis centriniuose rajonuose - 4-10 cm. Sausio pabaigoje dirvožemis daug kur buvo įšalęs iki 10-20 cm gylio.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos