Basf 20 03 23 Basf 2023 03 20 m1
Pasaulyje
Škotija ir Airija meta iššūkį Europos pieno pramonei

Edinburgas/Dublinas. Škotijos Vyriausybės atstovai regi šviesią žemės ūkio ateitį. Suvienijus įvairių rinkos dalyvių pajėgas, Škotijos pieno sektorius planuoja padidinti gamybos bazę ir iki 2025 metų tapti pasaulio lyderiu, rašo „Farmers Guardian".

Rugsėjo viduryje pristatyta pieno sektoriaus apžvalga, kurioje pateikta 19 rekomendacijų, kaip ūkininkų, perdirbėjų, pramonės ir valstybės institucijų partnerystės pastangomis įgyvendinti plėtros strategiją ir sustiprinti savo pozicijas tarptautinėje rinkoje. Prognozuojama, kad per artimiausius 10-12 metų metinė pieno gamyba Škotijoje padidės 50 proc. iki 1,6 mlrd. litrų. Šiandien pienas sudaro 13 proc. Škotijos žemės ūkio produkcijos, o pieno produktų indėlis į maisto pramonę siekia daugiau kaip 100 mln. svarų sterlingų.

Škotijos kaimo reikalų sekretorius Ričardas Lochedas (Richard Lochhead) teigia, kad kraštas turi puikių galimybių, kurias privalo išnaudoti. „Škotijos Vyriausybė yra įsipareigojusi priimti Škotijai palankius sprendimus, spręsti iškilusius klausimus ir teikti Škotijos ūkininkams geriausią, kokią tik gali, paramą", - ambicijų neslėpė valdžios atstovai.

Bioversija 23 01 16 + Agrokoncernas 23 02 06

Airijos žemės ūkio ministras Saimonas Kovenis (Simon Coveney) rugsėjo pabaigoje taip pat pristatė ambicingus savo šalies planus pieno pramonės sektoriuje – per 5 metus Airija numato 50 proc. padidinti pieno gamybos apimtis.

Padidėjusi pieno gamyba paskatintų naujų eksporto rinkų paiešką. 2015 metais Europoje baigiasi pieno kvotų laikotarpis, todėl ūkininkai galėtų patenkinti didėjančią pieno ir jo produktų paklausą.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar reikėtų riboti žemės ūkio paskirties žemės įsigijimą?
Visos apklausos