Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Šetlando ponis tapo Europos futbolo čempionato orakulu
Asociatyvi Pixabay (Alexander Fox PlaNet Fox) nuotr.

Berlynas. Vokietijoje prasidedant vyrų Europos futbolo čempionatui ir tęsiant ilgametę tradiciją, į rungtinių rezultatų spėjimą vėl įtrauktas gyvūnas. Šiemet orakulo pareigos patikėtos miniatiūriniam poniui.

Prieš kiekvienas rungtynes, kuriose dalyvaus Vokietijos vienuolikė, Šetlando ponio veislės kumelė vardu Alma pateiks savo vertinimą. Tam ji gaus du vienodus indus su mėgstamu pašaru, pažymėtus atitinkamų šalių nacionalinėmis vėliavomis. Talpa, kurią pasirinks gyvūnas, bus laikoma nuoroda į ekipų susitikimo laimėtoją.

Alma yra miniatiūrinis Šetlando ponis – vienas mažiausių arklinių šeimos gyvūnų pasaulyje ir seniausių veislių, kilusių iš Jungtinės Karalystės. Šiuo metu žaismingas, mielas ir užsispyręs augintinis gyvena ūkyje Žemutinėje Saksonijoje. 

Bioversija 2024 07 09 m7

Pasak futbolo orakulo šeimininko ir Vokietijos portalo „Agrarheute“, poniai yra protingi ir nepriklausomi gyvūnai. Prieš ėsdami jie pirmiausia uodžia pašarą, tad tikimasi aukščiausio lygio tikslumo ir objektyvumo. Pirmąją savo prognozę Alma pateiks prieš rungtynes, kuriose susitiks Vokietijos ir Škotijos komandos. 

Tai ne pirmas atvejis istorijoje, kada, siekiant padidinti sporto gerbėjų susidomėjimą ir rezultatų laukimo azartą, rengiami pramoginiai žaidimai su gyvūnais. Vienas garsiausių orakulų – aštuonkojis Paul‘as iš Oberhauzeno jūros gyvybės centro Vokietijoje. 2010 m. Pasaulio futbolo čempionato metu teisingai atspėjo 8 kartus (sėkmės rodiklis – 85 proc.).

Kita spėjimais užsiėmęs gyvūnas – dramblys Nelly iš Serengečio gyvūnų parko Hodenhagene (Vokietija). Bendras sėkmės rodiklis – 90 proc. Gyvūnas spėjo rezultatus per 2006 m. moterų pasaulio čempionatą, 2010 m. vyrų pasaulio čempionatą ir 2008 m. vyrų Europos čempionatą. Teisingai nurodė laimėtoją 30 kartų iš 33.  

Organizatorių teigimu, spėjimai grindžiami savanorišku gyvūnų dalyvavimu ir nekenkia jų gerovei.

Parengta: pagal užsienio spaudą
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos