Sardinijos gatves tvindo pieno upės
2019-02-19
shutterstock.com nuotr.

Roma. Sardinijos ūkininkai jau kelias savaites protestuoja prieš žemas pieno supirkimo kainas. Nesulaukę žymios reakcijos į savo problemas, žmonės pila pieną tiesiai į gatves ir žada boikotuoti vietinius rinkimus.

Šiuo metu Sardinijos, kuri yra autonominis Italijos regionas, pieno gamintojams mokama apie 60 euro centų/l, nors jie reikalauja 70 euro centų/l. „Mieliau išpilsime savo pieną, nei parduosime beveik už nieką“, – sakė nepatenkinti pieno ūkių savininkai.

Netrukus nuo žodžių prieita prie radikalesnių veiksmų. Vasario 10 d. protestuojantys ūkininkai užblokavo greitelį, taip rodydami, jog „Sardinijos pieno gamintojai nėra vergai“. Nuo viaduko ant važiuojančių automobilių ir sunkvežimių jie išpylė tūkstančius litrų pieno ir taip sutrikdė eismą. Dieną prieš tai ūkininkai bandė sutrukdyti sostinės Kaljario futbolo komandai vykti į rungtynes su Milano ekipa. Sportininkams išreiškus palaikymą, keliai buvo atlaisvinti, nors komanda vis tiek pavėlavo į suplanuotą skrydį lėktuvu.

RVAC 21 09 30

Skelbiama, jog pastaruoju metu avių pieno kaina sumažėjo 25 proc., nors pusė gaunamos produkcijos sunaudojama sūrio gamybai. Norėdami atkreipti dėmesį į tai, jog stambūs pieno supirkėjai ir perdirbėjai susitarę moka per mažą kainą už avių ir ožkų pieną, Italijos sostinėje Romoje, šalia Parlamento esančioje aikštėje Sardinijos ūkininkai dalino nemokamai įvairių rūšių sūrius.

Protestuotojai prašo keisti ne tik pieno supirkimo kainą, bet ir pageidauja geresnių sąlygų, įtraukiant Sardinijoje pagaminamą produkciją į saugomų kilmės vietos nuorodų registrą, bei importo kontrolės. „Kiekvienas pieno ūkis suteikia darbo vietų apie vienuolikai žmonių. Mes negauname jokios pagalbos, nors padedame kitiems“, – pasakojo vienas iš protestuotojų britų BBC kanalui.

Ūkininkai pareiškė ultimatumą, jog nesustabdžius pieno kainų kritimo ir neišvedus šio regiono iš krizės, jie blokuos rinkimų apylinkes visoje saloje per artėjančius rinkimus vasario 24 d. Su protestuojančiais ūkininkais susitiko vidaus reikalų ministras Matėjas Salvinis (Matteo Salvini) ir ministras pirmininkas Džiuzepė Konte (Giuseppe Conte).

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip motyvuojate savo ūkio darbuotojus?
Orai