Rusijoje sunaikinta 8,2 tūkst. tonų maisto produktų
2016-10-05

Maskva. Rusijoje nuo praėjusių metų rugpjūčio sunaikinta 8,22 tūkst. tonų nelegaliai į šalį atgabentų maisto produktų. Didžiąją jų dalį sudarė vaisiai ir daržovės.

Pasak Federalinės veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos („Rosselchoznadzor"), per šį laikotarpį sulaikytos 8105 tonos augalininkystės ir 343 tonos gyvulininkystės produkcijos, iš jų utilizuota atitinkamai 7959 tonos ir 261 tona.

2015 metų liepos pabaigoje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įsaką, kuriuo nurodyta nuo 2015-ųjų rugpjūčio 6-osios naikinti į šalį nelegaliai įvežamus maisto produktus.

Prekybinį embargą Rusija paskelbė 2014 metų rugpjūtį, reaguodama Vakarų demokratijų sankcijas, įvestas po Krymo aneksijos.

Pirmaisiais Rusijos sankcijų galiojimo metais jos buvo taikomos kai kuriems maisto produktams - mėsai ir jos produktams, žuvims ir jų produkcijai, pienui ir jo produkcijai, vaisiams ir daržovėms - iš Jungtinių Valstijų, Europos Sąjungos, Australijos, Norvegijos ir Kanados. Po metų šį valstybių sąrašą papildė prie antirusiškų sankcijų prisijungusia Albanija, Juodkalnija, Islandija, Lichtenšteinas, o nuo 2016-ųjų - Ukraina.

Praėjusį mėnesį embargo prekių sąrašą papildė valgomoji druska.

BNS inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip įvertintumėte savo ūkį tvarumo požiūriu?
Orai