Basf 23 01 02 Basf 2023 01 02 m1 +Rovaltra 2023 02 02
Pasaulyje
Rusijoje - bulvių stygius

Maskva, spalio 13 d. Dėl sausros Rusijai skaičiuojamas mažesnis ne tik grūdinių kultūrų, bet ir  bulvių derlius. Tad tam, kad būtų patenkintas poreikis, teks importuoti keletą milijonų tonų, rašo portalas „Agrarheute".

Dėl importo būtinybės sutaria tiek nepriklausomi rinkos ekspertai, tiek Rusijos žemės ūkio ministerijos atstovai. Diskusijos kyla tik dėl kiekio. Nepriklausomi rinkos ekspertai teigia, kad šių metų Rusijos bulvių derlius siekia 22 mln. tonų, kai tuo tarpu pernai buvo 31,1 mln. tonų. Rusijos Žemės ūkio ministrė Jelena Skrynik yra pareiškusi, kad Rusijos poreikius patenkintų 4 mln. tonų importuotų bulvių, tuo tarpu konsultavimo kompanijos „Potatos.ru" generalinis direktorius Aleksandras Bilyj teigia, kad tam reikia 6-7 mln. tonų bulvių.

Jau dabar aišku, kad Rusijai teks išplėsti šalių, iš kurių planuojama įsivežti bulvių, sąrašą. Jei anksčiau kaip galimi tiekėjai buvo įvardijami Baltarusija, Turkija ir Europos Sąjunga, dabar jau minima ir Ukraina, Egiptas bei Kinija. Ukrainos konsultacijų ir tyrimų kompanijos „UkrAgroKonsalt" generalinis direktorius Sergejus Feofilovas skaičiuoja, kad Ukraina ir Baltarusija kartu į Rusiją galėtų eksportuoti apie 1,5 mln. tonų bulvių.

Svarstant kiek ir iš kur vertėtų įsivežti, Rusijos vidaus rinkoje bulvių kainos ganėtinai sparčiai kyla. „Agrarheute" praneša, kad paskutiniu metu kilogramas bulvių kainuoja 3,32 Lt ( 40 rublių arba 0,96 euro), kai pernai rugsėjį kaina buvo kone per pusę mažesnė. „Komsomolskaja Pravda" rašo, kad, tikėtina, spalį kaina gali šoktelti ir iki 4,98 Lt (60 rublių arba 1,44 euro) už kilogramą, nors stiebagumbių kokybė nėra aukšta, o kai kur - visai prasta. Šios vasaros kaitra Rusijoje bulves tiesiog „išdžiovino" dar dirvoje, tad problemų kils ir bandant jas sandėliuoti.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Kaip jūsų ūkį paveikė 2022-ųjų infliacija?
Visos apklausos