Basf 22 10 17 Egles sanatorija 2022 12 01
Pasaulyje
Rusija stato grūdų terminalą Tolimuosiuose Rytuose

Maskva. Tolimuosiuose Rytuose Rusija pradeda statyti grūdų terminalą, skirtą kviečių, kukurūzų ir sojų eksportui. Projektinė metinė grūdų terminalo talpa sudaro 33,5 milijonų tonų.

Iki 2020 metų turėtų būti pastatytas pirmas kompleksas, kuris per metus talpintų 3 mln. tonų grūdų. Vėliau (iki 2023 metų) numatoma padidinti talpumą iki 10 mln./t. Viso terminalo statybą planuojama baigti 2030 metais. Terminalas galės priimti laivus, kurių krovumas siekia iki 91,3 tūkst. tonų

Žiniasklaidoje teigiama, kad naujas uostas taps Rusijos grūdų langu į Aziją. Šiuo metu jūrinio grūdų eksporto Rusija beveik nevykdo. Pagrindinė dalis grūdų išvežama automobilių transportu per pasienio rajonus. Japonija ir Vietnamas rusiškų grūdų importui naudojasi Juodosios jūros uostais. Tikimasi, kad terminalas leis sparčiau plėstis į Pietryčių Azijos ir Kinijos rinkas.

Bioversija 22 08 31

Vyriausybė teigia, kad terminalas atvers naują realizavimo kanalą ūkininkams ir taps galingu stimulu didinti gamybą ir verslo plėtrą Amūro regione, Žydų autonominėje srityje, Altajaus, Primorjės ir Krasnojarsko kraštuose.

Nurodoma, kad Tolimųjų Rytų ir Sibiro grūdininkystės potencialas yra labai didelis, iki 2020 metų ten galėtų būti užauginta iki 3 mln., o iki 2030 m. - iki 5 mln. t grūdų. Iki šiol sektoriaus plėtrą riboja prastai išvystyta infrastruktūra ir realizacijos kanalų trūkumas.

Rinkos ekspertai patikslina, kad net įvertinus Rusijos grūdų gamybos augimą, mažai tikėtina, jog vien to užteks, kad būtų maksimaliai išnaudoti naujojo terminalo pajėgumai. Tikėtina, kad projektuojant buvo įvertinti ir Kinijos grūdų tranzito poreikiai. Pagrindiniai Kinijos grūdų gamybos regionai yra šiaurės rytuose, o vartojimas sutelktas šalies pietuose. Pastačius terminalą, kinams atsivers galimybė intensyviau aprūpinti savo šalies vartotojus  grūdais, pasinaudojus Rusijos uostu.

Projektą įgyvendina valstybinė „Jungtinė grūdų kompanija", valdanti 17 grūdų elevatorių ir saugyklų (jų bendras pajėgumas 2 mln. tonų), 7 perdirbimo įmones, kurių gamybiniai pajėgumai sudaro 1,6 mln. tonų per metus, ir du uostų elevatorius Kaliningrade ir Novosibirske, kutrių metinė krova siekia 4,1 mln. tonų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija