Rekordinis kviečių derlius Rumuniją grąžina į prarastas pozicijas
2021-08-26

Bukareštas. Rumunija po pernykščio, dėl sausros itin prasto derliaus šį sezoną grįžo į prarastas rinkoje pozicijas – nuėmė rekordinį 11,3 mln. tonų kviečių kiekį.

Pernai sausra rumunams kviečių derlių buvo sumažinusi iki 6,4 mln. tonų.

Rumunija yra viena didžiausių grūdų pardavėjų Europos Sąjungoje ir kartu su Prancūzija bei Rusija aktyviai tiekia kviečius į Artimuosius Rytus, o Egiptas yra pagrindinis pirkėjas.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Rumunijos žemės ūkio ministerija pranešė, kad vidutinis kviečių derlingumas šalyje pakilo iki 5,35 t/ha, palyginti su pernai buvusiu 2,99 t/ha. Šie duomenys gauti rugpjūčio viduryje, įvertinus 98,54 proc. kviečių ploto šalyje rezultatus.

Grūdų rinkos ekspertai sako, kad geras derlius gali padidinti Rumunijos konkurencingumą naujaisiais prekybos metais, tačiau daug kas priklausys nuo rezultatų Rusijoje.

Didelis derlius gali sudaryti apie 7 mln. tonų perteklių eksportui, nes Rumunijos vidaus vartojimas tradiciškai svyruoja nuo 2,5 iki 3 mln. tonų, sakoma ministerijos pranešime.

Pasak prekiautojų, rugpjūčio 18 d. Egipto valstybinė maisto pirkimo agentūra GASC tarptautiniame konkurse biržoje kviečius iš Rumunijos pasiūlė pirkti už mažiausią kainą – 252,75 Eur už toną.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai