Basf 22 07 19 Lytagra 22 07 04
Pasaulyje
Prognozė: Rusija pagerins 25 metų senumo kviečių eksporto rekordą

Niujorkas. Jokia kita šalis per pastaruosius 25 metus neeksportavo tiek kviečių, kiek per 2017-2018 metų derliaus sezoną užsieniui parduos Rusija. Prognozuojama, kad Rusija eksportuos 36,6 mln. tonų kviečių. Pastarąjį kartą tiek grūdų užsienio šalims prieš ketvirtį amžiaus pardavė JAV.

JAV 1992-1993 m. sezono metu eksportavo 36,8 mln. tonų kviečių, rodo JAV vyriausybės duomenys. Tačiau šis skaičius yra žemiau 48,2 milijono tonų kviečių, kurį JAV pasiekė praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio pradžioje.

Rusijos žemės ūkio ministerija skelbia, kad iki vasario 28 dienos šalis jau eksportavo 27 mln. tonų kviečių, o tai jau yra 42 proc. daugiau nei pernai.

Bioversija 22 02 02

Paskutinis Rusijos derlius yra didesnis nei tikėtasi dėl palankių oro sąlygų. Rekordinis derlius ir santykinai silpnas rublis išlaikė Rusijos grūdų konkurencingumą, o Juodosios jūros uostai sugebėjo susidoroti su didesniais produkcijos kiekiais, nes švelnios žiemos sąlygos leido laivams plaukioti ilgiau nei įprasta.

Daugiausia Rusijos kviečių importuoja Egiptas, Turkija, Bangladešas, Nigerija, Jemenas, Azerbaidžanas, Sudanas, Indonezija.

Finansų analitikos portalas „Bloomberg" pažymi, kad Rusija eksportuoja kviečius į daugiau kaip pusę pasaulio šalių. Rusijos žemės ūkio ministerija nurodo, kad 2016 metais Rusijos kviečius pirko 170 valstybių. Rusijos dalis pasaulinėje kviečių eksporto rinkoje nuo 1 proc. 2000 metais išaugo iki 18 proc. šį sezoną.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar Lietuvos žemės ūkis geba prisitaikyti prie klimato kaitos?
Visos apklausos