Prancūzijos javų pasėliai kenčia nuo sausros
2020-04-28

Paryžius. Vienos stambiausių Europos Sąjungoje kviečių ir miežių augintojos - Prancūzijos kai kurie regionai jaučia didelį drėgmės trūkumą, o tai, aišku, turės neigiamų pasekmių būsimam javų derliui.

Šiaurės Prancūzijos žemdirbiai skundžiasi dėl katastrofiškų orų. Per artimiausias dvi savaites lietaus tikimybė labai maža, tad dėl drėgmės trūkumo dirvoje galimas staigus derliaus sumažėjimas - pranešė agentūra „Bloomberg“, remdamasi kompanijos „Visio-Crop“ informacija.

Prancūzijos ūkiuose kviečių pasėliai kenčia nuo pavasarinės sausros ir turi mažai biomasės. Palydovinė pasėlių analizė rodo, kad palyginti su 2019 m. augalų būklė blogėja.

RVAC 21 09 30

„FranceAgriMer“ duomenimis, kviečių augimo sąlygos šalyje ypač pablogėjo balandžio antrąją savaitę. Tik 61 proc. javų ploto buvo geros ar labai geros būklės. Tačiau šis rodiklis, palyginti su ankstesne savaite, sumažėjo 1 procentiniu punktu. Skelbiama, jog tai yra blogiausia tendencija per pastaruosius 9 metus. 

„Meteo-France“ prognozės duomenimis, dabartiniu laiku nuo didžiausių per pastaruosius 5 metus sausringų reiškinių kenčia daugiau nei pusė šalies javų pasėlių.

Pavyzdžiui, Saint-Dizier vietovėje, esančioje į rytus nuo Paryžiaus, jau 36 dienas nebuvo kritulių. Tai - ilgiausiai šioje vietoje besitęsianti sausra orų stebėjimų istorijoje nuo 1953 m.

Kitos Europos grūdų auginimo šalys, įskaitant Rumuniją, šiemet taip pat patiria pavasarinę sausrą.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai