Prancūzijoje surengtas gražiausios karvės konkursas
2017-03-03

Paryžius. Balti pusmėnulio formos ragai, baltai dėmėta juoda „suknia", grakštus profilis, ploni kaulai - taip atrodo šešiametė Finė, laimėjusi „Gražiausios karvės" konkursą ir išrinkta šių metų Paryžiaus žemės ūkio parodos „mūza".

Kaip rašo Paryžiaus žiniasklaida, iki šio grožio konkurso Bretanės juodmargių veislės karvė, Echnatono ir Nasturcijos dukra, gyveno įprastą karvei gyvenimą Sedriko Brijano (Cédric Briand) ūkyje, kurio pavadinimas - „7 keliai" (Ferme des 7 chemins) - skamba gana poetiškai.

Ūkininkas apibūdina Finę kaip nuostabų gyvulį, kuris visada žino, ko nori. Ji yra bandos lyderė, priverčianti kitus paklusti. Pagrindinis trūkumas - karvė išranki pašarams, ji - tikra gurmanė.

Linas agro mob 21 08 02+ bioversija 21 08 02

Ūkininkas Sedrikas Brijanas ir parodos simboliu tapusi Finė. Parodos SIA2017 organizatorių nuotrauka twitter socialio tinklo paskyroje

Bretanės juodmargių veislės galvijai yra vieni smulkiausių Prancūzijoje. Manoma, kad į Prancūzijos teritoriją šiuos galvijus atgabeno vikingai. Maždaug 1970 metais susigriebta, kad ši mėsinių-pieninių galvijų veislė, kuri yra Bretanės biologinio paveldo simbolis, beveik išnyko. Todėl buvo sukurta speciali programa, skirta biologinės įvairovės išsaugojimui.

Nuo to laiko banda padidėjo nuo 500 iki 2000 galvijų. Bretonų karvės yra gerai prisitaikiusios prie vietos granitinių dirvų, o jų pieną  labai vertina sūrio gamintojai.

Pasak ūkininko Sedriko Brijano, savo verslą kaime jis pradėjo nuo kaimo turizmo. Vėliau sumanė auginti ir galvijus, tikėdamasis, kad tai padės pritraukti daugiau lankytojų, ir nesuklydo.

Iš viso Paryžiaus parodoje pristatoma apie  4000 gyvūnų, kurie atstovauja 372 veisles. Juos atlydėjo 1200 ūkininkų. Parodos organizatoriai parūpino gyvųjų eksponatų pristatymui 230 tonų šiaudų, 1080 tonų durpių ir 100 tonų šieno. Savo ruožtu iš parodos teks išvežti 280 tonų mėšlo, kuris bus iškratytas priemiesčio laukuose.

MŪ inf.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Į ką dažniausiai investuojate ūkio uždirbtą pelną?
Orai