Prancūzija – didžiausia ES gamintoja
2016-01-05

Briuselis. Didžiausia Europos Sąjungos žemės ūkio gamintoja Prancūzija tiekia 18 proc. visos ES ž.ū. produkcijos. Ši šalis yra pagrindinė ES javų, cukraus, jautienos ir kiaušinių tiekėja.

2014 m. Prancūzija pagamino produkcijos už 73,3 mlrd. eurų. Toliau didžiųjų gamintojų trejetuke rikiuojasi Vokietija  ir Italija, pagaminusios produkcijos atitinkamai už 51,2 mlrd. ir 50,1 mlrd. eurų.

Tiek Vokietija, tiek Italija pagamina virš 12 proc. visos ES žemės ūkio produkcijos. Vokietija yra pagrindinė ES pieno, kiaulienos, rapsų ir bulvių gamintoja. Portalas „Top agrar" rašo, kad penktadalis pieno ir kiaulienos atkeliauja būtent iš Vokietijos žemdirbių ūkių. Šių produktų gamyba viršija vidaus paklausą ir yra eksportuojama. Tuo tarpu vaisių ir daržovių vidaus rinkos poreikis nėra patenkinamas, jų tenka Vokietijai įsivežti.

Dotnuva  21 02 01 + Biomase 21 01 18

Žiniasklaida rašo, kad per dešimt metų Vokietijai pavyko išplėsti savo rinkos dalį svarbiausių produktų gamyboje, o kai kurių sektorių rezultatų mažėjimą lėmė nauji gamybos reikalavimai ar ligų plitimas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 20.05.14

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kas jus paskatintų ūkyje auginti daugiau gyvulių ir / ar paukščių?
Orai