Agritechnica 21 11 15 Rovaltra-mobili-virsuje
Pasaulyje
Pesticidai: Europos Parlamentas įsteigė specialųjį komitetą

Strasbūras. Antradienį įsteigęs specialųjį komitetą, tirsiantį, kaip ES suteikiami leidimai naudoti pesticidus, Europos Parlamentas (EP) ketvirtadienį patvirtino jo sudėtį. Tarp trisdešimties jo narių - ir Lietuvoje išrinkta europarlamentarė Laima Andrikienė.

Šį komitetą įsteigti paskatino nuogąstavimai dėl žemės ūkyje plačiai naudojamo herbicido glifosato poveikio žmonių sveikatai. Suabejota jo vertinimo nepriklausomumu, nešališkumu ir skaidrumu. Pernai lapkritį ES valstybės atnaujino leidimą naudoti šį herbicidą dar penkerius metus.

Trisdešimties narių komitetas turės per devynis mėnesius įvertinti glifosato ir kitų pesticidų vertinimo ir autorizavimo procedūrą ES, galimus jos trūkumus bei susijusius interesų konfliktus, taip pat su tuo susijusių ES agentūrų išteklių pakankamumą. Specialusis komitetas turės paruošti rekomendacijas dėl tolesnių veiksmų, kurias tvirtins visas Europos Parlamentas.

Dimedium 21 11 03

Po kelių savaičių specialusis komitetas rinksis į pirmąjį posėdį, kuriame išsirinks pirmininką ir pranešėjus.

Pernai kilęs „Monsanto dokumentų" skandalas iškėlė abejonių dėl JAV bendrovės „Monsanto" produktų, kurių veiklioji medžiaga yra glifosatas, saugos tyrimų nešališkumo. 2017 m. spalio mėn. priimtoje rezoliucijoje europarlamentarai pareikalavo, kad pesticidų, kuriems naudoti siekiama ES leidimo, mokslinis vertinimas būtų grindžiamas tik „viešai paskelbtų, tos pačios srities specialistų patikrintų ir kompetentingų valdžios institucijų užsakytų nepriklausomų tyrimų rezultatais". 

EP, MŪ inf.

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kuri ekoschemų priemonė jums būtų priimtiniausia?
Visos apklausos