Basf A1 27 02 24 Basf 27 02 24 m1
Pasaulyje
Pasaulinis pieno poreikis kasmet padidėja 15 mln. tonų

Niujorkas/Kaunas, sausio 20 d. Bendras pasaulinis pieno gamybos augimas per metus sudaro vos 0,7 proc., tačiau pieno poreikis auga spartesniais tempais.

Pieno gamybos augimą, be ribotos žaliavų bazės ir ekonominių sunkumų, stabdo ir nepalankios orų sąlygos (sausros), pastaraisiais metais fiksuojamos daugelyje pasaulio šalių. Daugiausia pieno ir jo produktų pagaminama Azijoje. Iš Azijos šalių lyderio pozicijas užima Indija - šioje šalyje per metus pagaminama daugiau kaip 112 mln. tonų pieno produktų (2009 m. statistikos duomenys).

Pasaulinis skystų pieno produktų suvartojimas kasmet didėja. Ne išimtis buvo ir praėjusieji metai, ypač pieno poreikis augo pirmąjį 2010 m. pusmetį. Vis daugiau pieno suvartojama silpnos ekonomikos šalyse - Indijoje, Pakistane, Kinijoje ir Artimuosiuose Rytuose. Būtent šie regionai pirmauja pagal pieno poreikio augimo tempus.

Bioversija m7 2024 02 22

Iš viso pasaulyje priskaičiuojama apie 6 milijardai pieno ir jo produktų vartotojų, daugumą iš jų gyvena besivystančios ekonomikos šalyse. Kaip rodo pasauliniai pieno rinkos plėtros tyrimai, atlikti kompanijos „Global Reach Consulting", kasmet pieno poreikis padidėja 15 mln. tonų.

Pieno gamyba Lietuvoje, nors ir nežymiai, pernai padidėjo. Pasak Žemės ūkio ministerijos Mėsos ir pieno skyriaus vedėjos Lilijos Tepelienės, pernai, palyginti su 2009 m., pieno supirkta 0,3 proc. daugiau. Iš viso 2010 m. Lietuvoje supirkta 1,278 mln. tonų pieno.

MŪ inf.

  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kokių priemonių imatės dėl užmirkusių žieminių pasėlių?
  Visos apklausos