Basf 22 07 19 + Dimedium 22 09 01 Dimedium 22 09 01 + Adama 22 09 05
Pasaulyje
Olandai sukūrė „tualetą“ karvėms

Amsterdamas. Įmonė „Hanskamp“, bendradarbiaudama su Nyderlandų universitetais, išbando pirmą pasaulyje mechanizmą karvių šlapimui rinkti. Inovatoriai tikisi, kad jų išradimas padės tausoti aplinką ir užtikrins gyvulių gerovę.

„Ne, tai ne pokštas. Mes visada ieškome būdų, kaip palengvinti ūkininkavimą. Kurdami dizainą, jau pasiekėme 90 proc. savo tikslų, tačiau turime dar neatsakytų klausimų. Suprantame, kad likę 10 proc. gali užimti net 90 proc. viso gamybos laiko“, – apie mechanizmą, vadinamą „karvių tualetu“, kalbėjo įmonės atstovas Britų salyne Larsas von Hale (Lars van Gaalen).

Užsienio portalai rašo, jog pagrindinė išradimo idėja – užtikrinti, kad šlapimas nesusimaišytų su mėšlu, taip sumažinant srutų kiekį. Karvėms nereikės stovėti ant šlapių grindų ar pakratų, todėl bandoje sumažės nagų, kvėpavimo takų ligų. Pakitus srutų tvarkymui, mažės amoniako koncentracija karvidėse ir šių dujų emisija į atmosferą.

Bioversija 22 08 31

Tokia sistema ne tik sumažins žmonių darbo sąnaudas, bet bus ekonomiškai naudinga. Kūrėjai teigia, jog apdorotas šlapimas gali būti naudojamas kaip aukštos kokybės trąša. Yra hipotezių, pritaikyti jį „geltonosios“ energijos gavybai ar išgaunant vandenilį.

Įdiegus sistemą ūkyje, karvės savo noru eis į šėrimo zoną su vienviečiais stovais. Koncentruotu pašaru susidomėję galvijai iš karto pateks į uždaras stakles, kurių gale įmontuota mobili, kibirėlio formos tara. Ji masažuoja karvės sritį tarp vulvos ir tešmens bei refleksiškai iššaukia šlapinimąsi. Fiziologiniai skysčiai surenkami į „tualeto“ rezervuarą, vėliau ekstrahuojami ir saugomi atskirai.

Išradėjai pabrėžia, kaip svarbu, kad karvės savanoriškai lankytų „tualetą“, kurio naudojimą būtina derinti su gyvulių kasdienine rutina, pavyzdžiui, šėrimu. Masinę įrenginių gamybą planuojama pradėti 2020 metais, viliantis, jog technologija prigis komerciniuose pieno ūkiuose.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia 21.03.14

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Taip pat šia tema skaitykite
Skaitomiausios naujienos
Verslo informacija
Apklausa
Ar pavyksta sumažinti išlaidas energijai?
Visos apklausos