Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Pasaulyje
Olandai premijuoja ūkius, kurie mažina pieno gamybą

Amsterdamas. Olandijos pieno perdirbimo bendrovė „FrieslandCampina" nusprendė mokėti premijas ūkininkams už tai, kad šie ribotų pieno tiekimą. Tikimasi, kad ši priemonė padės sumažinti gamybą, o kartu ir įtampą pieno rinkoje.

„FrieslandCampina" pienininkams papildomai mokės 2 euro centus už pieno kilogramą, jeigu nuo 2016 m. sausio 1 d. iki vasario 11 d. jie tieks pieno ne daugiau (ar net mažiau) negu ligi šiol. Atskaitos imtis yra vidutinė paros tiekimo norma per 2015 m. gruodžio 13-27 d. laikotarpį.

Europos pieno tarybos (EMB) viceprezidentė Sieta van Keimpema tokį žingsnį vertina kaip svarbų signalą. „Taigi, pieno įmonės taip pat supranta, kad nekontroliuojamas pieno apimčių augimas kelia problemų, vadinasi, turi būti tam tikros priemonės, padedančios užkirsti tam kelią", - teigia Europos pienoperdirbėjų organizacijos viceprezidentė, kurią cituoja agri.eu.

Bioversija 2024 04 15 m7

„FrieslandCampina" pasirinko savanorišką tiekimo ribojimą. Nes tai yra labai efektyvus būdas sumažinti apimtis. Vadinasi, pozityviais veiksmais galima neleisti iškraipyti rinkos", - mano Sieta van Keimpema.

Anot jos, tokias priemones turi taikyti visos Europos Sąjungos pieno gamybos įmonės, be to, tai turi būti valdoma centralizuotai. Atskirų įmonių iniciatyvos nepakanka. To turi imtis politikai, ypač siekiant nenusižengti teisinei sistemai ir tinkamai nustatant rinkos apimtis ir kainas, kurios leistų padengti gamintojų išlaidas.

Pastarojo meto pieno gamybos augimas visoje ES sukėlė didžiules problemas ir sužlugdė nemažai pieno ūkių. Kai kainos siekia tik apie 20 centų už pieno kilogramą, daugeliui ūkių išsilaikyti beveik neįmanoma. Tai, kad viena didžiausių ES pieno gamybos įmonių ėmėsi drastiškų veiksmų riboti pieno kiekius, rodo situacijos sudėtingumą. „FrieslandCampina" vykdo veiklą 32 šalyse, jos įmonėse dirba daugiau kaip 22 000 žmonių.

Kritikuodama pasyvų ES žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaro Filo Hogano (Phil Hogan) požiūrį, Sieta van Keimpema teigia: „ES politikai turi pradėti veikti tuoj pat, kad sustabdytų tokią plėtrą, o ne toliau laikytis nemokšiškų nusistatymų".

Savo įtaigų kreipimąsi į komisarą viceprezidentė baigė raginimu. „Įdiekite praktiškai Rinkos atsakomybės programą ES lygiu su savanorišku pasiūlos ribojimu, kaip pagrindinį elementą, kad pieno rinka pagaliau atsigautų."

Europos pieno tarybos parengta Rinkos atsakomybės programa skirta tam, kad būtų galima tinkamai neutralizuoti stiprią pieno sektoriaus rinkos krizę.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos