Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Įpykę Nyderlandų ūkininkai siekia laimėti rinkimus
Asociatyvi pixabay.com nuotr.

Haga. Nyderlandų rinkėjai šiandien balsuoja vietos valdžios rinkimuose, kuriuose įpykusių ūkininkų partija meta iššūkį ministrui pirmininkui Markʼui Rutte (Markui Riutei) ir jo kovos su klimato kaita planams.

Balsavimas provincijoje, kuris taip pat nulems parlamento aukštųjų rūmų sudėtį, vyksta po kelis mėnesius trukusių audringų ūkininkų protestų.

Visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad 2019 m. įkurta partija „Ūkininkų ir piliečių judėjimas“, turinti tik vieną vietą parlamente, šiandien gali tapti vienu didžiausių rinkimų laimėtojų.

Bioversija 2024 07 09 m7

Jei ūkininkai pasiektų gerų rezultatų, jie galėtų susivienyti su kitomis Senato partijomis ir blokuoti ministro pirmininko teisės aktą, kuriuo tikimasi sumažinti gyvulių skaičių ir galbūt uždaryti kai kuriuos ūkius.

„Mes nesijaučiame išgirsti. Kartais net nesijaučiame laukiami savo šalyje“, – teigė partijos „Ūkininkų ir piliečių judėjimas“ prezidentas, kiaulių augintojas Erikʼas Steginkʼas (Erikas Steginkas).

Protestai ir jų simbolis – aukštyn kojomis apversta Nyderlandų vėliava – patraukė viso pasaulio dėmesį: ūkininkai blokavo greitkelius, prekybos tinklų sandėlius, ant kelių pylė mėšlą, triukšmingai mitingavo prie politikų namų.

Tūkstančiai ūkininkų šeštadienį susirinko į mitingą Hagoje, o klimato aktyvistai tuo pat metu užblokavo vieną pagrindinių gatvių kitoje miesto dalyje.

Nyderlandų vyriausybė teigia, kad iki 2030 m. turi 50 proc. sumažinti taršą azotu, o šios šiltnamio efektą sukeliančios dujos visų pirma išsiskiria iš trąšų ir mėšlo.

Parengta: pagal BNS inf.
  Gudinas - 23 06 14 + MU 2024
  Setupad-desktop-po tekstu

  (0)

  Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

  Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

  Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

  Apklausa
  Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
  Visos apklausos