


Haga. Nyderlandų ministras pirmininkas Markas Rutte (Markas Riutė) ketvirtadienį paragino ūkininkus nutraukti gyvybei pavojingus protestus prieš vyriausybės aplinkosaugos planus, kai protestuotojai užblokavo kelis kelius, išvertę ant jų mėšlo ir uždegę laužų.
Supykę ūkininkai po kelių savaičių pertraukos atnaujino protestus, reikalaudami vyriausybės atsisakyti planų mažinti taršą azoto oksidais ir amoniaku mažinant gyvulių skaičių ir uždarant kai kuriuos ūkius.
Trečiadienį ir ketvirtadienį Nyderlandų centrinėje ir rytinėje dalyse buvo užblokuoti keli pagrindiniai keliai, ūkininkams išvertus ant jų mėšlo bei šiukšlių ir pakelėse uždegus laužų.
„Vakar ir šį rytą nedidelės ūkininkų grupės surengti protestai greitkeliuose yra nepriimtini. Tyčinis pavojaus kėlimas kitiems asmenims, mūsų infrastruktūros gadinimas ir grasinimai žmonėms, padedantiems palaikyti švarą, peržengia visas ribas“, – parašė M. Rutte socialiniame tinkle „Twitter“.
„Šie gyvybei pavojingi veiksmai turi būti nutraukti. Yra daugybė kitų būdų teisėtai išreikšti savo nepasitenkinimą“, – pridūrė jis.
Olandija, antra didžiausia pasaulyje žemės ūkio produktų eksportuotoja, yra tarp didžiausių Europoje atmosferos teršėjų šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis, ypač azoto junginiais.
Nyderlandų ūkininkai sako, kad jų atžvilgiu elgiamasi nesąžiningai, ragindami pastangas mažinti taršą sutelkti į stambųjį verslą ir pramonę. Daugelis jų žada priešintis bet kokiems planams mažinti arba uždaryti ūkius.
Pasak olandų žiniasklaidos, vyriausybės planuose numatyta, kad bus auginama maždaug 30 proc. mažiau galvijų.
Ūkininkai sulaukė tam tikro visuomenės palaikymo – keliose vietovėse žmonės ant gatvių žibintų ir kelių tiltų pakabino apverstas Nyderlandų vėliavas. Apversta vėliava tapo ūkininkų protestų simboliu.
Protestuojantys olandų ūkininkai taip pat patraukė dešiniųjų pažiūrų veikėjų užsienyje dėmesį. Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) praėjusią savaitę pasveikino juos už „drąsų pasipriešinimą Nyderlandų vyriausybės klimato tironijai“.
Paramą jiems pareiškė ir Prancūzijos kraštutinių dešiniųjų lyderė Marine Le Pen (Marin Le Pen).
Per protestų bangą birželį olandų ūkininkai traktoriais blokavo kelius ir prekybos centrų sandėlius.
Taip pat šia tema skaitykite
-
Vagys iš laukų šluoja ir smidrus, ir rapsus
2025-05-02 -
Vengrijos bei Slovakijos kova su snukio ir nagų liga – po didinamuoju stiklu
2025-04-25 -
Derliaus lūkesčiai vis dar neblogi, bet daug kur sausringa
2025-04-24
Skaitomiausios naujienos
-
Kazlų Rūdos miškuose skelbiama stichinė nelaimė
2025-04-23 -
ŽŪM pritaria siūlymui parduoti valstybinę žemės ūkio paskirties žemę
2025-04-16 -
Pakeistos susietosios paramos už pienines karves taisyklės
2025-04-07
(0)