Basf A1 2024 07 01 Basf m1 2024 07 01
Pasaulyje
Nauja augalinių baltymų gamykla Latvijoje

Ryga. Žemės ūkio bendrovė „Golden Fields“ atidarė augalinių baltymų gamyklą Liepojoje. Investicijos siekia 16 mln. eurų.

Augalinius baltymus gamins bendrovė „Golden Fields Alternative Protein“, kuri yra pirmaujanti žirnių ir pupelių ingredientų perdirbėja. Jos specializacija – sausai apdoroti koncentratai, krakmolas ir miltai.

Gamykla Latvijoje atspindi naują „Golden Fields“ plėtros etapą po to, kai bendrovė 2023 m. sudarė sutartį su viena didžiausių pašarų tiekėjų pasaulyje –  arabų „Al Dahra Group“. Šįkart įmonė užmezgė bendradarbiavimą su pasauline žemės ūkio, maisto produktų ir ingredientų gamybos lydere „Bunge“, kuri vykdys žirnių ir fava pupelių baltymų koncentratų pardavimus.

Bioversija 2024 07 09 m7

„Bunge“ emulsiklių ir baltymų padalinio viceprezidentas Brian‘as Douville‘is pažymėjo, kad kompanija padeda klientams, kurie ieško tvarių ir atsekamų augalinių baltymų bei vysto veiklą alternatyvios mėsos gaminių, naminių gyvūnėlių maisto, gyvūnų pašarų ir kitose srityse.

„Golden Fileds“ generalinio direktoriaus Mahmoud‘o Ahmed‘o teigimu, produkcija Latvijoje bus gaminama iš Baltijos šalyse užaugintų kultūrų.

„Tai leis užtikrinti geresnį aprūpinimą maistu, galimybę naudotis inovatyviomis žemės ūkio technologijomis, o ūkininkams – įvairinti pasėlius ir didinti gaunamas pajamas“, – sakė jis.

Liepojos gamykloje bus sukurta 50 darbo vietų, o jos pajėgumai leis pagaminti apie 50 tūkst. t produkcijos per metus. Iš žirnių ir pupelių bus gaminamos baltymų granulės, skaidulos, krakmolas, miltai ir kita produkcija, kurią vėliau bus galima panaudoti mėsos pakaitalų ar gyvulinių pašarų gamybai.

„Šiuo metu daugiausiai dėmesio skiriame gamyklai Liepojoje. Tačiau analizuojame gamyklų pastatymo galimybes kitose Baltijos šalyse. Tai leistų mums dar labiau išplėsti veiklos mastą“, – teigė M. Ahmed‘as.

„Golden Fields“ jau yra investavusi 10 mln. eurų į stambiųjų pašarų gamyklą Joniškyje, taip pat 7 mln. eurų į gamyklą Lėnės apskrityje (Estija). Kompanija Lietuvoje bendradarbiauja su kooperatyvu „Joniškio aruodas“, o Estijoje su kooperatyvu „Kevili“.

Parengta: pagal „Golden Fields“ pranešimą
Gudinas -  23 06 14 + MU 2024
Setupad-desktop-po tekstu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

Apklausa
Kas dar, be uždarbio, skatina ūkininkauti?
Visos apklausos